| ilostmyname a întrebat:

Mi-a pierut cheful de viata, sunt intr-o alta tara de aproape jumatate de an, ma simt singur, chiar am inceput sa traiesc ca sa zic asa in animeuri, mai mult astept sa vin acasa sa vizionez aceste seriale, care in mintea mea sper sa dureze la nesfarsit, a ajuns sa-mi placa mai mult sa vizionez viata acelor personaje decat sa o traiasc pe a mea. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Imi plac foarte mult animeurile si este adevarat ca viata acelor pesonaje este mult mai interesanta decat o viata normala(cel putin decat a mea), dar asta nu inseamna ca trebuie sa nu mai socializezi, sa te izolezi.Incearca sa iti faci cat mai multi prieteni,sa mai vorbesti din cand in cand cu prieteni, cu familia...poate asta ti-ar putea invia(sa zic asa) pofta de viata.Orice persoana are anumite momente cend se simte singur pierdut si dorul de casa accentueaza aceste senzatii. Daca vrei sa mai vorbim, scrie-mi un mesaj privat. Poate te pot ajutahappy

| InuIo a răspuns:

Te inteleg. Si eu sunt intr-o tara straina si ma simt putin singura. Cat despre anime...si eu ma uit si imi place sa "vizionez viata acelor personaje". Mi se pare mult mai interesanta decat viata reala dar eu nu ma inchid in mica mea lume plina de anime din cauza ca sunt in alta tara. Mam simtit putin singura la inceput si inca mai sunt cateva momente cand nu sunt sigura de mine dar ca oriunde oameni mai gasesti. Incerca sa iti faci si tu prieteni si sa mai traiesti putin si in plictisitoarea ta viata reala aparent lipsita de senslaughing. Poate ai sa vezi ca mai sunt si cateva lucruri interesante care trebuie facute[chiar daca nu vreilaughing]. Mai sunt si alte chestii care ti le-as putea spune dar nu prea vreau sa le fac publice. Daca vrei sa mai vorbim scriemi un mesaj privat:-p.

| trust24 a răspuns:

Ciao,dar din ce cauza s-a intamplat? ce e cu tine? n-ai prieteni? prietena?

| ilostmyname explică (pentru trust24):

Trust24, odata ce sunt in alta tara straina e si clar ca nu am prieteni si prietena mai ales, nestiind inca sa vorbesc limba calumea, in afara de asta lumea se uita cam aiurea la tine cand aude ca esti roman, in unele tari ca Italia pentru ca ce au facut romanii si in altele, pentru ca sunt multi boschetari si ciorditori romani, deci cam greu big grin

| trust24 a răspuns (pentru ilostmyname):

Ciao happy allra per farti capire la vita e bella, basta saper'vivere happy

| ilostmyname explică (pentru trust24):

Am inteles putin folosind traduction dar, poate pot sa-l scrii si in romana... apropo viata e frumoasa pentru unii ...pentru altii e iadul happy

| trust24 a răspuns (pentru ilostmyname):

Credeam ca fiind in Italia, ai inceput sa vorbesti lb.italiana... ce lucrezi acolo? cum adica iad? mie daca undeva nu e ok, plec de locul respectiv... niciodata nu ma las condus de imprejurimi. ce varsta ai?

| ilostmyname explică:

In primul rand nu sunt in Italia ci in franta si am 16ani happy ma refeream in general ca nu pentru toti esti viata frumoasa, pentru cei care nu au ce manca etc. happy

| trust24 a răspuns (pentru ilostmyname):

Te-ai mai revenit? Ce faci in FRANTA?