| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Mi-au spus unii ca cica innebunesc daca stau mult in casa si altii ca cica am luat-o razna laughing. Sunt introvertit, ce sa inteleaga ei, nu-i asa? M-am saturat de astia ca cica innebunesc, eu innebunesc daca stau mult afara

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca mai sanatos esti stand in casa decat sa te imbeti sau sa prinzi o boala venerica de la o destrabalata. macar iesi 1h pe zi afara sa te misti conteaza mult asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si eu am stat mult in casa, cand stiam ca nu fac nimic fascinant afara. Lasa prostii sa vorbeasca.

| Celcestietot a răspuns:

Te inteleg, asa-i. Foarte multi dintre ei (dintre extrovertiti) nu stiu cum este sa iti fie trasa energia din tine cand esti prin preajma lor...

| Donsavas a răspuns:

Poate esti doar asocial, dezinteresat de socializare

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Și totuși esti pe un site de socializare

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca important ar fi sa interacționezi cu alți oameni nu numai virtual, sa socializezi, cred ca asta vor sa zică și de obicei asta se întâmplă când ieși afara. Lumea de afara e frumoasa dar sa ai și cu cine sa ieși. Dacă ai cu cine încearcă sa o faci, aerul, soarele și experientele de zi cu zi îți mai conturează viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-aș zice ceva da mă abțin fiindcă ești băiat fainwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu mai folosi termenii cu introvertit și extrovertit. Că nu există, daca ești mai închis în tine asta nu înseamnă că nu poți deveni extrovertit sau vice-versa.
Nu e nimic rău să ai nevoie de un timp al tău să te descarci sa stai singur și să îți placă propria companie. Dar nu cred că ești fericit cu viața ta după întrebările/raspunsurile care le pui cel puțin aici pe TPU. Și ar trebui sa faci niste schimbări în privința asta.

Asculta și de părerile altora, nu fi incapatanat, că ei clar nu sunt prosti și tu ăla destept.că au dreptate și vor sa te ajute. Orice om daca sta izolat de lume 'inebuneste". Pentru că suntem ființe sociale.

| eckblume a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai scos ideea ca nu exista acesti termeni? Sunt doar curioasa. Ai citit vreo sursa sau e parerea ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce făceai daca aveai multi bani tot în casă stăteai? happy

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dar da aveai bani și să stai cu o femeie alegeai să ramai singur daca una beton de frumoasa îți propunea că renunță la viața socială doar sa stea cu tine ce decizie au fi luat? Tot să îți petreci tot restul vieții singur?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Eh lasă că merge și o păpușă conflabila aia e fidelă big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Numai mgtow are voie cu femei roboti nu ii fura ideea

| Felissa13Eden a răspuns:

Doamne fereste...cica asta e "carantina".Nu stiam ca viata mea de zi cu zi e carantina rolling on the floor)
Nu ma duc nici la magazin, atat de mult imi place interactiunea umana.
E asa bine in casa, la caldura, cu pisici si mancare buna.Nebun sa fii sa tot iesi pe-afara! Ptiu, ca mi se face pielea de gaina cand ma gandesc la oameni

| 4StarLight a răspuns:

Cei care zic asta nu inteleg. As suntem unii dintre noi, mai închiși în noi, ce sa facem? Dacă ar fi după mine, as sta mereu închisă în camera mea, cu perdelele trase si cu o carte în mână. Mama ma obliga la propriu sa mai ies afara pentru ca imi spune ca o sa ma îmbolnăvesc de la atata stat în casa laughing Evident ca nu o cred si ma deranjează ca ma forțează să ies si ca nu intelege, dar ce sa faci? Dacă nu ești o persoana introveritata, atunci poti explica in orice fel vrei ce inseamna sa fii mai retras ca nu o sa inteleaga nimeni care nu e asa. Nici statul in casa nu e prea bun, la urma urmei, trăim în lumea asta, nu? Trebuie sa mai si iesim. Dar dacă nu te simti confortabil sa iesi prea des, foarte bine. Nu esti singurul care trece prin astawinking

| lorix a răspuns:

"Introvertit" = "lipsa skills de comunicare" la tine?
Si ba da, daca stai prea mult separat de restul oamenilor si inchis in tine, in timp, te salbaticesti.