| anonim_4396 a întrebat:

Momentan urmez Facultatea de psihologie (anul 1), insa din anul 2 as mai dori sa urmez o facultate, pentru ca ma macina gandul ca viitorul meu putea fi nesigur (mai ales in tara asta). Intrebarea mea e: Ce facultate ar fi recomandat sa mai urmez, care sa fie de viitor? Ceva idei, propuneri?

2 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Arhitectura,se castiga foarte bine si nu vei avea de munca foarte mult.Singurele parti aiurea sunt faptul ca trebuie sa dai o admitere din 3 probe:matematica, desen tehnic si desen liber si faptul ca dupa absolvire trebuie sa muncesti cam 2 ani pentru cineva cu experienta.

| MMihai a răspuns:

Ceva legat de calculatoare și de realizarea de softuri, pentru calculatoare. ( Vei constata ta, că diploma de absolventă de psihologie, este tipărită, pe un semi carton foarte aspru.)