| Sisiwieuc9 a întrebat:

Nu este grav ca guvernul nu se sperie deloc de opinia publica? Uitati-va si voi:
Avem un premier analfabet care a plagiat si un ministru al educatiei care a plagiat si, pe langa asta, a mai si ranit invatamantul romanesc.
In mod normal acesti oameni trebuia sa fie demisi din functiile lor de catre membrii PNL (caci acestia, in mod normal, ar fi vrut sa nu fie sanctionati si ei de opinia publica). Dar uitati ca aici nu este cazul. Concluzia?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este cazul, că se destabilizează țara.

| Wr3nch a răspuns:

Pai care opinie publica? De comentarii pe Facebook nu se teme nimeni. Au prostestat 7 oameni in fata la ministerul educatiei din cauza plagiatelor. Daca erau 7000, poate ii pasa cuiva. Daca erau 70000 poate se misca ceva.

| Sisiwieuc9 explică (pentru Wr3nch):

Mie mi se pare cel putin ciudat ca impotriva lui Dracnea au iesit 600.000 de oameni dar impotriva astora nada.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Pentru că pe vremea lui Dragnea era PNL în opoziție și ei agitau masele (au agitatori profesioniști). Acum că cei doi giganți guvernează împreună "totu-i vis și armonie", vorba poetului.

| J0B0MAT a răspuns:

De opinia publică nu prea se sperie nimeni. Faptele contează.