| Tmcn a întrebat:

Nu înţeleg cum unii dintre cei de aici chiar pun pe seama zodiilor anumite chestii din viaţa lor.
Sunt scorpion, e fecioară şamd.
E penibil.
Printre cele mai proaste întrebări pe care le poţi vedea pe TPU.
Ce părere aveţi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Printre cele mai proaste întrebări pe care le poţi vedea pe TPU. " - Nicidecum, sunt extraordinar de proaste, dar totuşi, să nu uităm de întrebările despre cum să cucereşti o fată de 10 ani, cum să realizezi o compunere, întrebările de la " Religie " şi câte şi mai câte, care sunt de o prostie greu de imaginat.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Contrara cu a ta!

| Tmcn explică (pentru Elianna):

Ce răspuns demn de un expert.

| Elianna a răspuns (pentru Tmcn):

Puteam sa adaug ca esti un ignorant, dar m-am abtinut, ca un bun expert ce sunt!
Ceea ce ai spus tu e parerea ta si nu si a mea. Si pentru ca stiu ce polemici urmeaza daca la o asemenea intrebare te apuci de comentarii, am spus succint ceea ce cred. Mie nu-mi trebuiesc funditele tale sau aprecierile tale.
Iar faptul ca sunt expert nu inseamna sa raspund la toate bazaconiile. Raspund la minti deschise (open mind!), care pot lua de la oricine ce e mai bun.
Tu...esti inchistat in parerea ta si nici nu se merita sa te contrazica cineva, ca o face degaba, eventual mai este si insultat!
Vrei doar ca cei care iti raspund sa te aprobe!
Scuza-mi cuvintele mai dure. De obicei sunt pasnica, pana sunt calcata pe coada! Ca acum!

| Tmcn explică (pentru Elianna):

Chiar crezi că vreau aprobări? Prefer o dezaprobare bine argumentată.
Ştii ce e mai trist? Că eşti cam agramată, fără supărare. Foloseşti prost semnele de punctuaţie şi nu mai zic de primul răspuns, în care cuvintele se bat cap în cap.
Oricum, am comentat în legătură cu răspunsul tău findcă ai spus ce crezi fără să argumentezi.
Din moment ce te ataci aşa, e clar ce open-minded eşti. Un om care pretinde că e open-minded e foarte deschis şi la părerile/opiniile altora.

| Elianna a răspuns (pentru Tmcn):

Ceea ce am facut eu acum raspunzand la o asa intrebare, in care din start cei care nu sunt de acord sunt facuti "penibili " si " prosti" (pentru ca pun intrebari proaste), este aidoma cu proverbul romanesc "daca te amesteci in tarate, te mananca porcii".
Iar pe aprecierile tale gramaticale...nu dau doi bani!
"Case closed", vorba ex-comisarului de politie Şorici!

| Nu a răspuns:

Unii oameni, nestiind cum sa aleaga si cum sa cunoasca un om in persoana "lui", trebuie sa se bazeze pe niste asa-zise schite, niste modele, care cica i-ar defini, in speranta ca vor face alegerea cea mai corecta.

| calmopenmind18 a răspuns:

Vag... eu dau crezare chestiilor astea. Adica exista cate putin adevar dar acum daca scrie ca o zodie este bolnava cu capul nu trebuie sa fie neaparat asa.

Iau zodiile ca pe un schelet cand nu cunosc pe cineva indeajuns si ii stiu zodia. Dupa ce il/o cunosc mai bine las zodiile deoparte.

Le dau crezare pentru ca in un fel sunt adevarate. Nu in totalitate dar pe aici pe acolo au dreptate.

Niciodata nu pun evenimente pe seama zodiilor. Evenimentele se intampla din cauza noastra... majoritatea lor.

| Lavinium_Bobby_1984 a răspuns:

Sunt de acord cu tine este chiar penibil big grin
insa nici eu nu inteleg de ce unii pun asa intrebari, o fi ca au multa incredere in horoscop sau daca s-a pus asemenea intrebare inseamna ca cel care trebuie sa raspunda se prezuma ca este expert in horoscoape big grin dar in realitate nu e asa )))