| lorenmorgan a întrebat:

Nu mai stiu cum sa procedez ( sund studenta in anul 1 la universitate, sunt o fire asa mai linistita si nu chiar sociabila.am in grupa un baiat care mereu ma injura, imi spune numai vorbe si cuvinte urite mereu se ride de mine in fata tuturor m-am saturat sa tot ii explic ca este un prost si are o minte ca la un copil de gradininita.Nu ma impac bine cu colectivul suntem 3 fete si restul baieti, fetele se tin destepte si cu nasul pe sus, si ma socot de o proasta la fel ca si baietii vorbesc toti prostii dar eu asta nu-mi permit sa fac fiind ca e aiurea si este urit.nu stiu ce sa fac imi este atit de greu fiind ca sunt singura nu am cu cine sa vorbesc normal

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu faci nimic, simplu. Ignori și nu mai pui la suflet. Dacă va apărea cineva care să te înțeleagă și aprecieze pentru ceea ce ești, foarte bine, dacă nu, soarta. Soarta nu e blândă cu multă lume.

| ywar a răspuns:

Daca il ignori e ok! Se va satura sa fie ignorat si se va potoli.
Daca nu, il inregistrezi si il ameninti ca daca nu se potoleste ii faci plangere penala.
In ultima instanta sunt niste baieti care ti-l fac ca nou - 150 euroi. Abandoneaza facultatea, garantat.
Dar sa nu se ajunga acolo.

| IonelaToma a răspuns:

Asta este, nu-l mai bagi in seama deloc si-ti vezi de cursurile tale. Iti poti face prieteni si in alte locuri.