| AlexandrulS a întrebat:

Nu stiu daca o formulez corect intrebarea dar incerc sa ma fac inteles. O batrana a semnat un contract de donatie sau ceva de genul pe un apartament cu niste oameni care trebuie sa aiba grija de femeie, dar acestia nu o ingrijesc si acum dansa vrea sa faca un contract cu altii, sa rupa contractul semnat mai de mult cu sarlatanii si sa faca cu alti oameni, se poate face asa ceva? ce implica (Ca timp, procese, bani etc)

2 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Depinde de ce tip de act a facut. daca este facut la notariat, cu 2 martori poate desface actul. ca timp...o jumatate de ora happy bani...depinde.

| AlexandrulS explică (pentru lovemeoana):

Nu stiu exact care erau conditiile inainte asta cu notariatul stiu ca se poate desface. Actul este facut prin 91, 92 era totul la inceput si nu cred ca se faceau actele ca acum. Ma gandesc ca daca acel contract se desface acei oameni pot cere un fel de despagubiri sau ceva de genul. chiar nu ma pricep de asta ma gandesc la toate posibilitatiile.