| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu exact ce cadou sa-i fac iubitului meu de Crăciun.
Ceva idei?
Credeți ca ar trebui sa-i iau ceva și de Moș Nicolae sau doar la cei care poarta acest nume?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

De Mos Nicolae se dau dulciuri indiferent daca il cheama Nicolae sau nu. Mosul e Nicolae, nu cel care primeste.
Eu obisnuiam sa dau dulciuri simbolice tuturor colegilor de servici cat si celor dragi.
De Craciun se fac cadouri ceva mai scumpe si mai utile. In general cam ce are nevoie persoana. Nu stiu cati bani vrei tu sa investesti in asta dar se pot lua produse electronice, haine, carti, produse sportive... Depinde de inclinatiile lui si de ce-i lipseste. Ai putea sa-i spui ceva de genul "I-ai scris Mosului ce sa-ti aduca?" Poate te inspira el in acest sens.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În Târgul de Crăciun poți găsi diverse decorațiuni de sezon. Aproape toate sunt frumoase... Și te poți decide la fața locului.

| Steregoi a răspuns:

O Biblie.

| floresdemayo a răspuns (pentru Steregoi):

Da, și să-i mai dea și o copie xerox a unei rugăciuni pentru iertarea de păcate.