| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt sigura daca imi veti raspunde folositor... dar incerc :

Marti am lipsit de la scoala. Si marti am istoria. Si ca sa pot invata trebuie sa am lectia. Ok. Chem o colega la mine sa imi aduca caietul de clasa. Astept 10, 20, 30 minute! Si nu vine. Si mi s-a spus ca e o lectie foarte lunga si nimeni nu poate sa mi-o dea pe mess. Nr de telefon al ei nu il am. Nu stiu unde sta. Si maine am istoria si tot nu am lectia ca sa o invat! Ce sa fac?

P. S.: Profa nu ia din carte lectiile. Deci nu pot invata de acolo.

Stiu ca nu o sa primesc vreun raspuns...si stiu ca asta nu e chiar o intrebare. Dar incerc doar...

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ii spui profesoarei de istorie adevarul!

pa-pa

| Elly213 a răspuns:

Poi daca ai credit ceva suna un coleg din retea si roaga-l sa iti zica lectia. Daca nu merge cred ca va trebui sa inveti din carte si sa ii zic profesoarei adevarul si ca ai invatat din carte.
Nu cred ca ar trebui sa se supere pentru ca gestu conteaza

P. S:sa nu te superi pe colega ta. Poate a aparut ceva important.

Bye!

| Elly213 a răspuns:

Atunci incearca asa:suna un coleg, da telefonul pe difuzor si activeaza inregistrarea si acea persoana sa citeasca lectia da asa vorbind mai tare.
nu stiu cat de bine va merge dar decat sa iei un 4 mai bine incearcahappy
Mult succes!

| nelu13 a răspuns:

Daca are vreun coleg din lista ta de mess o imprimanta cu scaner poate sa o scaneze si sa ti-o trimita pe email

| dyDix a răspuns:

Profa voastra va da. ca un rezumat. dar cu siguranta daca inveti lectia din carte.nu are ce sa se intample... o inveti si a 2a zi. ii spui ce sa intamplat.ca nai avut de la cine sa iei. pur si simplubig grin. mie profii imi spun ca trebuie sa invat din carte nu din caieTbig grin.:*parerea mea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tin sa precizez ca ...profa asta nu iarta! Nu ai invatat, iei un 4 pe loc! Indiferent daca spui o minciuna sau adevarul.