| Hyacinth a întrebat:

Numai oamenii goi pe dinauntru sunt obsedati de felul in care arata?

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Depinde de cat timp ai liber pentru aceasta obsesie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Tuturor ne pasa.

| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, oamenii destepti stiu ca fizicul este proba primordiala mai ales in gasirea partenerilor de sex opus, asa ca au grija sa arate cat mai bine si ordonat, dar sigur, sa nu fie obsesie.
Si stiu ei ca si relationarea cu alti oameni e avantajata de un fizic placut.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Hyacinth):

Daca e obserdat are probleme psihice clar, iar daca e singur inseamna ca nu arata atractiv mai deloc, sau are mari probleme de comportament, socializare, comunicare.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu neaparat.
Unii pot căpăta o obsesie pentru cum arată pentru ca poate când erau mici cineva s-a luat de felul cum arată.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu, oamenii cu insecuritati sunt asa! Si eu am fost, dar am reusit sa trec peste pentru ca stiu ca nu-mi pot aduce o schimbare semnificativa in modul in care arat!