| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare petru fete/femei.
Imaginativa asta : sunteti casatorit cu un barbat de 8 ani de zile, inainte erati impreuna de naiba stie cand si aveti si 2 copii. Intr-o dimineata va intrebati sotul un "top 3" lucruri care il atrage pe el la voi. El va zice (parul, ochii si caracterul vostru puternic). Ea multimuit de raspuns pe moment il saruta si el pleaca la munca. O ora mai tarziu spaland vasele va ganditi " pai stai asa, dar fizicul meu nu il atrage?!? nu sunt "destul" de atragatoare pentru el?!? si uita asa din una in alta au aparut certuri si certuri si chiar vreti sa divortati. am vazut stirea asta demult dar acum mi-am adus aminte si ma gandeam.

Voi ca fete(femei, ati fi reactionat la fel? Daca v-ar fi spus ca ii place la voi fundul, sanii si picioarele v-ati mai fi suparat? v-ati fi gandit ca e pervers si de ce nu ii place si parul sau fata sau mai stiu eu ce? Var fi "ofensat" la fel de mult, chiar daca pe moment v-ati fi simtit--- sexy?
Stiu, intrebare idioata dar ma tot gandeam, as fi vrut sa zic ca numai inteleg femeile dar ar fi mai corect sa zic ca nu inteleg femeile SI cu chestia asta. Nu e barbat pe lumea asta care sa inteleaga o femeie, chiar daca ar crede, pot zice sigur ca se minte singur laughing.
Noapte buna!

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile sant o masinarie de facut scandal laughing

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici macar nu m-am obosit sa citesc "povestea", dincolo de randul al doilea.
Spui, mai intai, ca intrebarea e pentru femei (ca fete casatorite e o contradictie in termeni), dupa care trantesti duda: "sunteti casatorit cu un barbat". Deci, masculin. Deci, un barbat e casatorit cu alt barbat.
De ce as mai citi restul de ghiveci?

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

"expertule" am uitat sa pun un "a". daca erai destept ti-ai fi dat seama.nu vrei sa citesti? ti se parea ca te-am rugat special pe tine? nu. macar numai posta aiurea.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In anumite situatii, acel "a" uitat face diferenta! Daca n-ai aflat de functia de editare de pe site, nu e problema mea!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Esti putin misogin...dar nu-i bai. Ca femeia sa nu ajunga sa divorteze de el, acesta ar fi putut spune: "Draga mea, mie imi place totul la tine insa cel mai mult imi place fizicul tau, caracterul tau si felul in care parul iti accentueaza ochii" Asta ar fi fost un raspuns de nota 10000 smug Pentru ca in general complimentele facute unei fete depind de situatie. *imagineaza-ti ca la raspuns e atasata poza de la profilul tauwinking*

| anonim_4396 explică (pentru SabbyNightShadow):

Eu putin misogin? cum asa?

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Spui ca orice ati face voi, noi ne suparam =-= dar nu cred ca faptul ca te-am facut putin misogin e esentialul in raspunsul pe care l-am dat.

| anonim_4396 explică (pentru SabbyNightShadow):

Nu ala era esentialul desigur, dar era unica chestie care nu o intelesesem.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze...

| SweetSecrets a răspuns:

El n-a avut vorbele la el ..trebuia sa ii zica;"Doar 3 lucruri? Iubito, mi-ar fi imposibil sa aleg doar 3, din moment ce suntem impreuna imi place tot la tine.Pentru mine esti pur si simplu perfecta " love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ps: stiu ca am sarit aiurea de la o persoana la alta ( de la 2 la 3) dar se intelege, scuzele de rigoare. nu raspundeti doar cu "invata sa scrii" ca nu ar conta cumva big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate se astepta la un raspuns de genu' "esti perfecta, nu pot enumera doar 3 lucruri".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge asa. sa nu imi zici ca nu ti s-a intamplat sa te intrebe o fata asta si sa ai "curajul " sa zici ca nu poti da 3, ca te intreaba pana ii raspunzi laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu mi s-a intamplat, dar dupa ce am vazut asta eu asa i-as spune sau ar mai fi o varianta: fizicul, inteligenta si bunatatea laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ehe, mie cand mi s-a intamplat nu m-a dus capul la raspunsul asta, nota 10. bine de tine ca stii dinainte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inteleg femeile. Am fost una candva.

| Disharmony a răspuns:

Halal caracter puternic dacă m-aș scandaliza, după 8 ani de căsătorie, doar pentru că soțul n-a specificat părți intime ale corpului meu într-un top ca acela.

| anonim_4396 explică (pentru Disharmony):

Asta reintra in " cine intelege femeile". orice le-ai zice oricum se supara, mai bine tacem din gura.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna.
Vei avea pareri impartite. unele poate asteapta ceva mai multa perversitate, altele poate nu.
Pai daca ii spunea ca il atrage fundul sau sanii...ea considera ca a luat-o de sotie doar pentru aspectul fizic laughing...este perfect acel top trei(parul, ochii si caracterul puternic).
Cum un barbat nu poate sa inteleaga o femeie, asa si o femeie nu poate intelege un barbatlaughing!

| Ella192 a răspuns:

Noi femeile ne suparam chiar daca pentru o secunda ne simtim sexy, insa dupa putem sa ne dam seama ca de fapt doar asta va atrage. Cel mai simplu e sa nu faci niciodata, dar niciodata un top pentru ca asta ar insemna o ofensare pentru noi. Daca zici ca iti plac ochii/corpul/parul asta insemna ca de fapt nu ne apreciezi.Cind vrei sa-i zici unei fete un compliment deja trebuie sa ii zici ca e perfecta, ori ii zici ca e cea mai frumoasa. Da, o femeie e greu de inteles dar atita timp cit ii dai de inteles ca ea e cea mai cea, atunci totul va fi perfect.

| Ordean_Daniel_1980 a răspuns:

In 8 ani de cand sunt cu prietena mea, nu am gasit reteta perfecta pentru aceasta intrebare. Problema este ca femeile sunt pe toane si trebuie sa fi foarte atent la context. Cel mai bine este sa previi astfel de intrebari constant prin aducerea aminte in fiecare zi a unui lucru care va place la ea. Daca nu este o materialista jegoasa, va functiona mai bine si mai ieftin decat orice cadou de impacare sau cheltuieli de divort!

| anonim_4396 explică (pentru Ordean_Daniel_1980):

Mda, dar trebuie atentie mare la ce toane are cum ai zis. daca ii zici ca iti place parul ei si ea are chef sa ii zici de fund sau picioare. daca ii zici de picioare si ea vrea sa ii zici de inteligenta laughing. femeile sund dificile