| anonim_4396 a întrebat:

O persoană emotivă este întotdeauna timidă...sau doar de cele mai multe ori? Eu mă consider o persoană exagerat de emotivă, însă nu timidă. Totuși, am ratat un număr considerabil de locuri de muncă deoarece am fost catalogată drept "prea timidă". Odată mi s-a spus chiar "Aici trebuie să te cerți cu angajații, dar pe tine nu te văd prea potrivită pentru asta..." Ar trebui să încep să fiu mai tupeistă poate, deși nu simt asta?

36 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai putea sa incerci sa fi mai cu tupeu sau daca tot ramai timida incearca sa gasesti un job care sa iti placa si sa te angajeze pe meritul tau nu pentru tupeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Incerc...de vreo doi ani. big grin E lungă povestea...

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Am timp happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Prefer să nu o expun aici, e mai personal. happy

| JicaContra a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu, mi-a dat o palma LA FIGURAT, si mi-a spus:
cand e vorba de INTERESUL **SI** VIATA TA PERSONALA ***********TREBUIE*********** SA FII PUTIN JIGODIE SI SA NU II LASI PE ALTII SA ITI MANANCE SEMINTE IN CAP

deci asta e sfatul meu, NU TE LASA DOMINATA, ci, DACA E NEVOIE, arata-le tuturor cine e sefu' (sefa)
altfel nu ajungi nicaieri, bun venit in realitatea asta, E de rahat, dar e tot ce avem crying((

| SilentRain a răspuns:

Mai ales la servici, te vor mânca de vie, trebuie sa înveți sa te aperi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt mai timid. Am fost refuzat pentru un post unde trebuia sa conduc vreo 15 oameni. Seful firmei a zis ca sunt prea moale/timid pentru a conduce oamenii, motiva oamenii sa lucreze pentru ca nu toti vor sa lucreaza si mai traga mata de coada
Ne trebuie ceva mai mult tupeu dar stiu ca nu o sa vina. Asa suntem noi mai sensibili. Nu dam cu pumnul in masa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Niște lecții de karate e un început pun? Există tutoriale pe net? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa fi așa cum ești tu și să nu porți "măști " pentru a te face plăcută sa fi tu însuți, naturala. dar în tara asta de. Cocalari și de rasiști e cam aiurea fiindcă dacă nu ești cum vor ei ești îndepărtată indiferent că vorbim de joburi sau de a te integra undeva într-un anturaj. O persoană emotiva este automat o persoana timida daca vb de exagerat de timida fiindcă din cauza emoțiilor nu poți reprima ceea ce gândești și ceea ce vrei sa transmiți. Poate ești și puțin anxioasa și atunci într-adevăr unele joburi nu ți se potrivesc mai ales cele în care trebuie sa te certi nu are rost sa te schimbi pentru nimeni fi așa cum ești tu joburi sunt destule și oameni care te vor accepta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Am realizat și eu cum e cu realitatea asta, dar dacă tot m-am născut... big grin Pe Pământ nu prea există chestii frumoase pentru mine. Singura bucurie adevărată am experimentat-o în prezența Lui Dumnezeu, dar asta e o altă discuție...

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Karate? rolling on the floor) eu zic mai degrabă dezvoltare personala și nici un pisholog nu ar fi rău
La job nu cred ca te ajuta agresivitatea fizica, sa știi sa fi agresiva verbal e șmecheriawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Dar nu pot să înjur... Nu îmi vine, plus că mi se pare de prost gust... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Empatizez cu tine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Zici tu? happy Merci de încurajare.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis de înjurături?
Exista și metode mai cizelate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Da, sarcasm...dar tot nu îmi vine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da fiindcă și eu uneori sunt foarte emotiv și știu cum e, dar eu sunt imprevizibil.sa fi iubita.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai în contextul în care trebuie sa te aperi, nu e ok sa taci
Trebuie sa spui și tu ceva ', oamenii sunt niște jeguri în general, cum te simte mai timida te calcă în picioare'

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Hi hi hi ești timid, uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult, Imprevizibilule! happy Iubită sunt. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mă bucur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Not always.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Vreau să cred că mai există oameni buni. Măcar să cred...

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu poți sa speri happy

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Do, doa, doa, raule care ești tu rău, doa doa doa

| mgtow a răspuns:

Nu poti sa fi dura daca esti moale, asa tie menit caracterul, se gaseste servici unde le convine oameni blanzi de fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Hai gata încetează că nu am chef de bullshit azi, maturizează te!

| RKBlue a răspuns:

Persoanele timide nu sunt mereu timide.Mai demult unii ziceau ca sunt timid(chiar daca nu sunt-am anxietate sociala, dar nu se manifesta decat usor si destul de rar).
Am observat ca persoanele timide tind sa aiba o atitudine schimbatoare si in functie de persoana pe care o intanesc(cred ca depinde aparentele-daca zambesc, au un aer calm si nu foarte insistent...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tupeista și rea nu trebuie sa fi niciodată cu angajații ci fata de șefi trebuie sa ai mai mult tupeu.
Nu pot să înțeleg cum consideri tu că ai ratat acel job când la interviu, ai fost abordată cu o astfel de atitudine jegoasa. Să-ți pară bine că nu te-au lu-at aia.
Folosești greșit termenul "am ratat acest job", nu ai ratat nimic, ei au ratat o persoana care putea să le aducă un beneficiu considerabil filmei.