| anonim_4396 a întrebat:

O persoană emotivă este întotdeauna timidă...sau doar de cele mai multe ori? Eu mă consider o persoană exagerat de emotivă, însă nu timidă. Totuși, am ratat un număr considerabil de locuri de muncă deoarece am fost catalogată drept "prea timidă". Odată mi s-a spus chiar "Aici trebuie să te cerți cu angajații, dar pe tine nu te văd prea potrivită pentru asta..." Ar trebui să încep să fiu mai tupeistă poate, deși nu simt asta?

36 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Erau niște prostuți. Îmi amintește de șantiere de conrucții comuniste.
Veniți cu noi, pe șantiere,
Brigăzi de tineri muncitori.
Veniți cu noi, ne cheamă țara,
Să învățăm și să clădim.
Veniți cui noi, cu primăvara...
Dar unde nu-i erai bun de inginer dacă nu știai să înjuri copios.
Emotivitatea se educă cu respirație lentă profundă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Se găsește? Unde? big grin

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Soferii de autobuz, nu au nevoie de stres sau calm. Aia nu se cearta cu nimeni doar daca sar aiurea calatorii pe el (ceea ce nu se intampla). Mecanic pe locomotiva singur fara nimeni la munca. Daca ai liceul du-te la cenafer in capitala si bagate pe curs, merita salariu net 1000€ si creste in functie de vechime, ore aditionale. Sau bus dar sa te formeze ei pentru permis si B sa il ai deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Am diploma de Bac și permisul, categoria B...doar că pentru o fată nu știu cât de potrivite sunt aceste meserii... big grin

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge, multe lucreaza pe locomotive sau bus, numai ca mai tragi orar de noapte pe tren si bus sculat devreme la schimbu 1 pe la 3-4 dimineata asa. Dar dormi la 7 seara. Daca erai nevasta sau partenera mea te bagam pe bus cu mine. Si acolo se scoate 1000€ in mana dar oferta e valabila la mine in Brasov, dupa cluj, oradea, Timisoara, Bucuresti. Restul plateste mai putin 700-800€

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am constatat ca marea majoritate zdrobitoare a oamenilor au o viata de rahat, si poti sa fii bogat cu spume si tot sa suferi ca dracu

asa ca bravo, ca ai o bucurie adevaratawinking