| ghitza a întrebat:

O sa incep cu o scurta poveste ca sa intelegeti despre ce e vorba, dupa care urmeaza intrebarea.
O fata pe care o plac de destul de mult timp. Vorbesc cu ea, ne intelegem bine. I-am spus ca o plac si m-a respins. Ma lasa sa ma apropii de ea pana intr-un anumit punct, si anume pana sa ii zic din nou ca o plac si as vrea sa fim impreuna, ea simtind parca lucrul acesta ma respinge iar. Cand am avut ocazia sa fiu cu ea fiind foarte nepasator cu ce se intampla in jurul meu, am pierdut-o sad. Nu sunt o persoana sociabila deloc, sunt foarte timid, dar vreau sa incerc sa ii arat ca o plac si in alt fel decat prin cuvinte, lucruri mici. Nu vreau sa sar direct pe ea si sa ii zic ca o plac pentru ca o sa se sperie, din nou laughing. Spune ca e mai precauta acum, ca s-a schimbat, dar eu tot pe ea o vad, nici o schimbare, doar ca mai frumoasa. Nu-mi pasa cat timp va dura, vreau doar sa ii arat ce simt. O ciocolata (nu o sa uit niciodata acei ochi mari, caprui, superbi si expresia fetei ei), o floare, si alte astfel de lucruri.
Maine e mos nicolae si e ultima zi in care o vad (urmeaza practica si vacanta de iarna - 1 luna) pana incep iar scoala. Am cautat ceva prin oras, dar nu am gasit nimic ce as putea sa ii daruiesc. Am o carte de la ea, un album mai exact caci am uitat sa il inapoiez azi si o sa il dau maine. Am cateva flori de colt puse la pastrat. I-as lasa una in album.
Ce ziceti, e ok sa ii las o floare de colt?

Edit: Am uitat sa mentionez ca ii plac lalelele, daca va ajuta cu ceva in a-mi raspunde la intrebare.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa ii pui pe langa floarea de colt un biletel in care sa ii scrii ce nu te lasa ea sa ii spui. Scrie tot ce simti si daca ai si niste cuvinte frumoase, poate o impresionezi profund, incat sa te placa.

| ghitza explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa risc cu biletelu, ca poate ajunge si la altcineva albumu inainte de a ajunge la ea laughing. Totusi floarea o sa o pun happy

| AncutSsa96 a răspuns:

Schimbati mai multe vorbe, incearca sa o cunosti cat de cat, caci asa fizic te poate atrage, dar conteaza si altele...
Cunoaste-o asa cum e si cand consideri ca e momentul oportun spune-i exact ce simti pentru ea....Fii mereu natural!

Incearca sa fii cat mai relaxat, fii tu insuti, gandeste-te ca ea nu este singura fata din lume, si daca nu merge, ai tot timpul sa incerci din nou. Faptul ca esti timid, nu trebuie sa te inhibe, gandeste-te ca si fetele sunt timide, si ele pot simti la fel ca tine, doar ca uneori isi mascheaza mai bine aceste stari.Incearca sa te apropii de ea imediat ce o vezi si spune-i: " Buna, esti cumva fata pe care ar fi grozav sa o pot cunoaste?" Daca raspunde da, atunci continua: " De ce?" Focalizeaza discutia pe ceea ce ea ti-ar putea oferi. Poarta discutia intr-un mod cat mai natural, cu o nota de caldura in voce.

Daca n-ai curajul sa porti o discutie de ganul asta, atunci, in timp ce treci pe langa ea, spune-i ca ai impresia ca tocul de la pantof este pe cale sa i se desprinda, si apoi continua-ti drumul. Incearca, ai sa vezi CA MERGE. Nu intelege gresit ca"adresandu-te unei fete si apoi trecand mai departe merge", pentru ca merge numai in parte: nu te ajuta sa o cunosti pe acea fata dar te ajuta sa prinzi incredere in tine si sa capeti experienta pentru viitor, pantru a putea sa-ti castigi o atitudine naturala in compania fetelor. Succes kiss!

| ghitza explică (pentru AncutSsa96):

Fizic ma atrage mai mult colega de banca laughing. La ea nu pot sa ma lamuresc in legatura cu ce imi place, ca-mi place cam tot. Plec de la un "de ce" si ma plictisesc intr-un final cand ajung la o gramada de "de ce-uri" si tot nu imi dau seama.
Relaxat, eu insumi, nu se prea poate, cel putin nu cu ea. Mereu am incercat, dar in ultima vreme mi-e si mai greu.
O sa vad ce o sa fac. Mersi! happy

| PikachuGirl a răspuns:

Fetelor le plac lucrurile simple cum ar fi o pereche de cercei sau un lantisor ..etchappy