| Mosotti a întrebat:

Oare cine decide cand ne nastem, in ce epoca ne nastem? Adica de ex eu, am deschis ochii in 1978, de ce n-am deschis in 1940? Sau de ce nu era sa-i deschid peste 200 ani?

Adica sa fiu constient de mine atunci cumva, nu stiu sa explic.
Adica sa fiu unu din oamenii din 1940, sa fi fost acolo, constient acolo cum sunt acum aici.
Sau dracu stie ce inseamna cand zic eu, poate ma exprim gresit, altcineva care sa fie constient in epoca aia.
Aici e dificil sa explic la ce ma refer.

Sau cine decide daca deschid ochii in casa de chirpici de peste drum la niste amarati, sau in vila de alaturi la bogatasi.
Aici pot sa explic putin, adica sa fiu in corpul aluia bogat si sa il vad din afara pe ala sarac, nu invers, sa fiu in corpul saracului si sa-l vad peste drum pe bogat.

E exact cum il vad eu pe vecinul, sa facem schimb de corpuri, sa fiu constient in corpul lui, si sa-l vad pe celalalt (pe mine de acum), din postura aluia.

Ce chestii ciudate si enigmatice.

370 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine faptul ca ai zis mersi e okey, nu e problema.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Acum se baga in seama cu mine,, cică imi zise ce mai faci? Ii zic scurt si la obiect,, bine "

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Se tot baga în seamă cu mine, mă întreba de 3 ori ce mai fac, dar ii spun scurt si la obiect ca,, bine" el zise ca e bine de mine. După iar ma întreba ce fac. Ce vrea omul asta nu înțeleg?! Vrea sa il intreb si eu ce face, vrea iar sa se plânga, să se simtă inteles so iar dispare

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si de ce te mai intereseaza ce vrea?!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Vorbi acum cu el, ca prieteni, se tot plânge că are probleme de sanatate, si ce sa i fac eu?! Imi zise ca m-a vazut ieri in oras, si doamne si eu am impresia ca l am văzut și inseamna ca m-a vazut. Si eram si nemachiata, of! laughing dar ma intrebare daca am treaba si daca ma lasa, i zisei ca da, si gata

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Eu te intrebasem de ce te intereseaza ce vrea? Nu ai raspuns la intrebare, ca asta e important, faptul ca te-a vazut nu inseamna nimic.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu... e ciudat. Si cand esti îndrăgostit deraiezi rau de tot, dar după ras vine si plâns. Oricum, nu mă văd într o relație cu el, e prea scund happy e cu 10 cm mai înalt ca mine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si daca e cu 10 cm mai inalt ce? E f bine, multi se cupleaza desi au aceiasi inaltime cu ele. De ce vrei mai inalt?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Eu, dezvoltată, ca nu am 50 de kg si nici 60, sa ma afișeze cu un terchea bercea?! În fine, nu zic asta despre el. Cică a vrut să vorbească cu mine ieri, dar s-a gândit ca poate nu vreau eu. Si bine a făcut. Oricum, m as rușina toată. Mai vorbiram acum putin, dar în subconștientul meu stiu prin ce am trecut, si nu mai pun sentimente. Realitatea bate filmul. Viata de fapt. Si imi baga iar mincunele,, cu esti super frumoasă nu stiu ce. Pana cand ar obține ce vrea, adică... stiti la ce ma refer si gata, după bye bye, este urata. Dar oricum nu se poate ajunge acolo in veci!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Stiu ce urmărește el, dar nu pot sa cred ca ar crede asa ceva despre mine, adică crede că mă poate vrăji. Doar cu vorbele, si cam atat. Adică,. vad ca incearca sa se apropie iar de mine. Ba pleacă, ba vine. Oricum, la început eram înnebunita după el, cand am văzut în realitate ce si cum, mi-am dat cu reveneală instantaneu. Dacă mă intreaba iar ce fac? Adică eu cred ca e un joc de al lui, vrea să il consoleze cineva si dupa iar ma uita. Stăm în mediul rural, dacă ajuta cu ceva

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pana acum cateva zile nu m-a băgat în seamă. Nu stiu de ce mi-a trimis iar mesaj, : ori că mi-a văzut story ul si si a adus aminte ca exist, ori nu stiu. Cine stie cu cate a vorbit el zilele astea si vine si imi spune si mie iar că,, ba, chiar esti super frumoasa " ( și?) Că el cand m-a vazut alaltă-ieri a vrut să vină să vb, dar nu a venit și atunci de ce mi-a dat tocmai ieri mesajul si nu alalta ieri seara? Pentru ca el are,, treaba" și vorbeste cu tine doar când are el chef și nevoie si pentru că nici nu îl interesează de mine, ca nici nu se uita la story decat dupa vreo 15 ore. Asa e, aseară trebuia sa spun scurt si la obiect so să nu mă întind iar la vorba, dar asa sunt eu si trebuie sa inteleg ca trebuie sa nu mai prind sentimente. Îi răspund la mesaje, dar...
Copacul in pod si podul in aer. Acum vad ca si asa nu îmi mai scrie, e ocupat, si revine deseară cred. Vad ca nu mai răspundeți la mesaje, am inteles esența mesajelor dvs. Mulțumesc pentru sfaturi!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mda, deci acum il vezi terchea berchea doar ca e mai inalt cu 10 cm ca tine, f interesant.
Deci vezi? Te indrag de el ca avea figura misto, dar cand ai vazut celelalte, ti-a trecut, e normal ca se intampla.

E bine ca ti-ai dat cu reveneala, bravo. Adica bravo ca nu te mai atrage fizic.

Urmareste ce ai constatat si tu, sa te sexeze si dupa aia cand se satura, vorba ta, "e urata".
Daca te intreaba ce faci poti raspunde ca orice om normal si atat.

Raspund la orice mesaj insa cand nu mai raspund am plecat sa fac alte treburi si nu mai sunt la calculator, cum vin, cum raspund.
De obicei cam incepand cu ora 18 sunt aici pana pe la 21 si ceva.
Dar sunt si in alta perioada din cand in cand a zilei.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dam. Vad ca nu mai imi scrie, oricum, ma atrage dar nu chiar asa de mult. Adică eu par prea mare pe lângă el, am nevoie de cineva mai mare ca figura, dar nu asta e problema ci sufletul, dar la el nici sufletul ni prea il avantajează. Vb cu o tonă de căpuși, da l in colo. Sanki, daca imi mai da deseară mesaj, cred ca nu o să i răspund, ce zici?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai problema la tine e ca nu-l mai placi fizic, de acolo porneste, il mai placi dar nu asa mult, nu e neaparat sufletul, ala e pe locul doi.

Sufletul chiar nu-l avantajeaza, nu prea are asa ceva.

Pai nu stiu, daca vrei ii raspunzi asa doar ca om, daca nu vrei nu ii raspunzi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Tot mai exista ceva sentimente. Dar, il vad activ, nu zice nimic. Și ieri cred că mi-a trimis mesaj doar că am mai pun si eu un story si de acolo si ar fi adus aminte de mine, dar asa, la cate conversatii cred ca are si are, numai de mine nu o fi dat. Deci, dacă nu postez sau ceva care sa i apara pe pagina, nu mai existhappy asta e, incerc sa nu mă mai atașez de oameni

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ai dreptate, la cate o avea si cu cate o vorbi, poate se si incurca in ele, de nu mai stie ce si cum.

Insa trebuie sa porneasca si de la el, sa-ti dea si el mesaje, sa te caute, nu doar tu sa te strofoci sa-ti dea atentie.

Incerci sa nu te mai atasezi insa sufletu tau asa e, e mai bun, mai emotional.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da așa e sufletul meu, si nu e bine. O să încerc sa nu mai fiu activa pe pagina, adică să Nu mai postez nimic timp de 1 săptămână sau ceva, si sa vad daca imi mai da mesaj atunci. La cate fete are în lista si alea pun postari, povești, până le vede pe ale mele. ca cu cate o vorbi, nici nu stie ce si cum. In fine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Poti fi activa dar sa nu vb cu el, sa postezi oriunde altundeva, si fa sa nu mai vada nimic din ce postezi tu. Pe ce retea postezi? Dar si daca vede, nu conteaza.

Ce treaba are ce postezi tu oriunde altundeva cu el?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ati inteles. Vreau sa nu mai. postez ca să văd dacă el imi da mesaj din propria inițiativă fără să mă vadă pe pagina lui. Vreau sa vad daca ma cauta si daca ma cauta cred ca din plictiseala

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aaa, acum am inteles, mda, fa asa, sa vedem ce se intampla.

Ma duc la TV, nu voi mai fi la calc, vin maine dupamiaza, sa nu te miri ca nu mai raspund, de fapt sti ca ti-am zis ieri de ce la un moment dat nu mai raspund, dar cum apar cum raspund.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ok.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Adica, daca ma place asa mult, frate, se vedea! Dar atata timp cat el.ma întreba,  ce mai faci?",, mai" inseamna ca stie si el ca nu mi-a mai scris de mult timp, si asta intreaba ca nu are ce sa faca nu ca simte el ceva pentru mine. Auzi a vrut să vină să vorbim dar  s-a gândit că poate nu vreau, hai ma, ma lasi? Nu m-a mai intrebat acum și e activ, nici la story nu se uita la mine. El chiar nu are sentimente pentru mine, deci... doar pentru frumusețe a mai schimbat 2 vorbe cu mine. In rest... vorbeste asa ca să se simtă si el in centrul atentiei ca nu i da nimeni si la mine o are. El nu simte nimic pentru mine, chiar nimic, si daca el imi scrie eu ma gandesc la el, dar el la mine? O joacă pentru toți. Oricum, stie poate ca nu ajunge nicăieri.  Nici eu nu ma mai atașeze de oameni, pentru că se schimbă de la o zi la alta.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca se vedea daca te placea asa mult pe bune.
Pai eu ti-am zis ca el nu are treaba cu tine, daca zice un cuvant doua, asta nu inseamna mare lucru, asa o face cu toate.

Si da, stie ca nu ajunge nicaieri, asta ti-am zis, poate si de asta nu te baga in seama.
Acuma oricat te-ar place, daca tu l-ai tot respins, ce ai mai vrea? Asta ti-am mai zis.

Asa gaseste alta tot frumusica ca si tine care vrea ceva cu el.

Atentia ta e adevarat, poate nu o are de la celelalte, desi daca il place una, o sa-i dea si aia atentie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Si daca i da aia, e clar pierdut. Mi-ar fi plăcut să fim prieteni si sa stam asa pentru câțiva ani, si dupa sa fie totul ca intr o relatie, dar nu se poate pentru că în dragoste nu se fac compromisuri doar dacă e adevarata si el daca doar vrea un pic de atenție sau ceva legat de s*x, e clar. Parca nu îmi vine să îi dau cu piciorul dar nici sa il las. Eu nu vreau să fac pașii, el vreau sa ii faca si vad ca nu mai face. Adica când îl vor întreba altele de ce mi-a dat mie adorurui cand va, o să zică despre mine cum mi-a zis si el despre altele, ca eram prieteni si ca eu il plăceam pe el si nu vreau sa raman asa data uitarii, adică mi se pare ireal si ciudat sa il las in urma. El e activ, nu zice nimic, la cate are... Dacă eu nu ii zic nimic si vede că nu dau nici un semn, zice ca el de ce sa mai faca, daca ii dau zice după ca sunt disperată si ca vreau ceva cu el. Cum as da o, nu e bine!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si de ce ar face doar el pas si nu si tu?! La o adica zic.

Pai ori vrei ceva cu el ori nu? Pe undeva te deranjeaza ca nu iti da atentie, pe de alta nu vrei nimic cu el, se bate cap in cap chestia asta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

O avea treabă, cine știe. Dar sunt din liceu fete muuuult mai frumoase ca mine, si pe ele le urmărește. Adica, si colegei mele îi dădea mesaje multe.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Asta cu frumusetea e relativa, ti-am mai zis, ca si tu esti frumoasa in felul tau, esti genul lui sau nu, sau o alta frumoasa e genul lui sau nu.

Ca daca nu ii placeai, nu te mai baga in seama de la inceput.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, dar ma gandesc ca in realitate nu l-am mai atras, adică nu am corpul perfect, daca înțelegi. După ce vad, ca e activ într-una, ca e un prefăcut care nu stie ce vrea de la Viata, sau cine stie cu cine o conversa... ma intreaba,, ce mai faci", ca pe o prietenă. Adică, na nu stiu. Si mie imi place sa vorbim dar chestia asta nu poate tine pentru el o grămadă de timp, el are si el nevoile lui si nu sta după mine. Odată si odata o să învețe definitiv cu mesajele si eu o sa plâng crying( cîți acum horoscopul pentru iulie si zice si la zodia mea si a lui ca o sa ne despărțim de cineva si chestii. Mda, nu îmi scrie nimic, si daca o face o face seara, cam pe la 22. Eu o sa i răspund ca si cum nimic nu s-a intamplat, dar se va plictisi odata sa vada ca eu nu am sentimente pentru el si eu de fapt...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai eu ce ti-am zis de o saptamana? Zici acum ca si cum nu ai inteles ce am zis.

Ti-am zis de la inceput ca s-a plictisit sa stea dupa tine daca nu obtine ce doreste, si cauta in alta parte ce nu ia de la tine.

El stie f bine ce vrea de la viata, nu mai vrea cu tine care tot l-ai refuzat.

Nu trebuie sa ai corp perfect, rar oameni sa aiba corp perfect, sa fi cat de cat frumoasa, atat, ajunge, majoritatea fetelor asa sunt.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi și ce vrea frate de la Viata?! Daca a zis ca ma place să stea naiba după mine. De unde stie el ce simt eu, m-a intrebat vreodata?! Nu stie ce vrea! Si daca ar fi fost sa fim o relație adevărată, si serioasă, pe parcurs si ar fi dat seama ca nu asta e ceea ce vrea, ca vrea să trăiască viața, să aibă aventuri adica