| Nume6 a întrebat:

Oare copiii din ziua de azi, atunci când vor deveni adulţi, vor fi la fel de nostalgici după copilăria lor cum suntem și noi?) Eu cred că nu, evident

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da va fi nostalogia de a fii protejati de parinti, cand esti adult si înfrunți viața nu e usor

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu sunt nostalgic dupa copilaria mea. Cand eram copil imi doream sa am calculator, masina, sa umblu unde vreau, sa ma pricep la masini. Asta fac acum.
Crezi ca mi-e dor de perioada in care doar imi doream lucrurile astea?

| Freya1 a răspuns:

Daaa,o sa isi amintească de metin, lol, iphone cum ne amintim noi de lapte gros, tara tara vrem ostas sau maxim jocurile pe televizor ce mereu le aveau foarte puțini (cum a fost cazul meu, dor pe un vecin din cartier il stiam sa il aiba).

| Celcestietot a răspuns (pentru Freya1):

Bine, LOL-ul nu prea pare a fi pe moarte în comparație cu Metin-ul, așa că ar putea juca liniștiți și în viitor aceste jocuri și multe altele populare din prezent, dar cel mai important este că își vor aminti de clipele care nu mai pot fi trăite și de aici vine o nostalgie mai puternică, eu asta cred.

| Reghqen a răspuns (pentru Freya1):

Daa, dar să fim sinceri. go go go! fire in the hole!
Affirmative! laughing)
Counter-Strike e baza love struck

| Freya1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu prea au amintiri înafara de tigari,droguri, băutură, laptop, pc, telefoane si tablete multi din ei.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

Lapte gros si capra erau cele mai handicapate jocuri, mai ales cand le jucai cu malaci de 2 ori cat tine, mai amuzant era ca multe fete le jucau, la lapte gros era mai simplu cu ele ca stateau perna, la capra daca le prindea Georgica cu 80 de kg la 13 ani si cu manevra 'ursul cazut de pe luna' le facea praf!

| Freya1 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Freya1):

Multi dintre ei, da, spui bine happy.

| Celcestietot a răspuns:

Habar nu am, mulți sunt depresivi și nostalgici încă de pe băncile școlii, așa că, poate se vor sinucide până când vor absolvi 12 clase laughing! Eh, glumeam la faza cu sinucisul, dar, da, cel mai probabil multi dintre ei vor fi mai nostalgici, pentru că este ceva normal sa te lovească cel puțin o dată în viață un sentiment mai puternic. Chiar, tu de ce crezi că nu?

| Apokales a răspuns:

Da. Stadiile dezvoltari cognitive ale oamenilor sunt cam acelasi. Vor deveni nostalgici, vor fi inebuniti dupa muzica pana la 21 de ani, iar atunci cand vor reasculta piesele adolescentei atunci vor fi cu mult mai apreciate fata de cele pe care la asculta in prezent la 40, sa zicem. Si isi vor spune ca mai bune erau cele vechi, muzica adevarat, nu ca acum big grin. Si sunt multe lucruri de genul acesta in viata omului. Primul sentiment al copilului este cel de rusine, cam asta mi s-a spus la ora, iar d-acolo lista continua.