| gargaritza_5474 a întrebat:

Oare cum este viata dincolo de moarte? mie imi place sa cred ca exista IAD si RAI si pedepse pentru toata lumea reabig grinunii oameni spun ca nu, dar, oare moastele cum pot exista? de minuni nu mai spunbig grince parere aveti?happyastept sa v-o impartiti cu mine!batting eyelashes

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sincer, nu cred ca exista rai/iad/etc. Inima se opreste, creieru' nu mai functioneaza, esti mort. Si totusi, imi place sa cred ca atunci cand mori ajungi intr-un loc pe care ti-l faci tu cum vrei, nu are o croiala standard.

| BigV a răspuns:

Ai auzit de masonerie?! Pai fi atenta masoneria considera ca un om trebuie educat pentru a fi iluminat, trebuie sa afle adevarul! Biserica nu vrea ca omul sa fie educat (iluminat) pentru ca daca se intampla asta, incepe sa isi puna intrebari, asadar omul nu trebuie sa isi puna intrebari! Din aceasta cauza biserica acuza masoneria ca vrea sa il inalte pe Antihrist(trebuia sa fie ceva )! De ce biserica vrea ca oamenii sa fie prosti?! Simplu, biserica trebuie sa fie bogata! Popii trebuie sa aiba Range Rover si vila, NU?!

Ai auzit cu siguranta de "crede si nu cerceta", sau de "si gandurile se pedepsesc" sau "nu pune la indoiala existenta lui Dumnezeu ca te lepezi de el " sau mai stiu eu ce idiotenii.

Cu siguranta exista un Dumnezeu(care vrea sa stim adevarul), insa in nici un caz cum este perceput de biserica sau de omul de la tara. Am vazut de doua ori mai multe babe facand cruci cu doua maini decat fapte bune. Eu cred ca se intampla ceva dupa moarte, deoarece nu imi aduc aminte nimic dinainte de a ma fi nascut si asta este un semn clar ca a mai fost ceva! Pana si reincarnarea pare mai plauzibila decat raiul si iadul dupa parerea mea!

Eu cred in fapte bune, nu in biblie si in biserica!

Iti dau un exemplu. Adam si Eva au avut 3 fii, totul este ok. Cei trei fii au avut 3 sotii! De unde aveau ei trei sotii daca erau singurii copii ai primilor oamenilor de pe pamant?! Nu se leaga, este o aberatie!
Exemplele pot continua pana maine!
A si faza cu sfarsitul lumii nu va veni decat dupa ce toti oamenii vor fi citit biblia! De exemplu in africa exista triburi de oameni inapoiati care abia stiu sa faca focul sau, na uite. Chinezii care nu au biblia noastra, sa fim seriosi este aiurea!

Fa o fapta buna, fi buna cu cei din jur, dar nu fi proasta! Nu lasa pe nimeni sa te traga pe sfoara!

| Ale_8242 a răspuns:

Nu stiu. Eu sunt undeva pe muchie. Un singur fapt e de ajuns ca sa cad de o parte sau de alta a ei.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Slava Lui ca toti cei ce cred si se tem de El vor ajunge in Rai. Cred din toata inima mea ca exista Dumnezeu si exista viata vesnica. Nu mi-e frica de moarte, nu mi-e frica de cei care pot face ceva corpului meu, dar sufletului meu nu.Este bine pazit in mana Domnului. Ne nastem ca sa murim si murim ca sa ne nastem. Cel putin, eu pentru asta traiesc. Traiesc pentru Dumnezeu si traiesc datorita Lui. happy
Gbu :]

| gill8513 a răspuns:

Viata dincolo de moarte nu este.rau si bine sau rai si iad da. dar nu ajungi in rai/iad cand mori.de revenirea lui Isus ai auzit? la revenirea lui vor invia mortii.atunci se vor impartii dupa faptele lor. minuni se intampla. faptul ca ne nastem ii o minune, florile de pe camp, animalele si tot ce tine de natura sunt minuni, creatiile lui Dumnezeu.

| gargaritza_5474 explică:

Pai, organismul nu mai functioneaza, dar sufletul?big grin