| mentholinks a întrebat:

Oare este important ce credem despre moarte? Poate asta sa ne influenteze intr-o mare masura viata?

7 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Da,este important ce crezi, in constructia unui caracter bazat pe anumite legi.

| mentholinks explică (pentru oglindasultanului):

Tu de ce nu imi raspunzi la felicitari? vreau sa te cunosc mai bine.

| oglindasultanului a răspuns (pentru mentholinks):

Pentru ca imi scrii numai "sex", o faceti pe victimele in public. Nu vreau sa fac sex cu tine, nu vin dupa tine in Germania si chestii din astea, pricepi? Ar trebui sa dau simplu block sa nu te mai bag in seama daca nu vreau sa fac sex cu tine?

| mentholinks explică (pentru oglindasultanului):

Pai tu faci ce vrei si eu fac ce vreau. Eu voiam sa mai si comunicam nu numai sex dar daca tu crezi ca doar asta urmaresc si nu putem fi prieteni fara sex, te inteleg.

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu vad moartea ca pe o simpla etapa ca si nasterea de altfel. Pot spune ca m-am detasat si nu ma gandesc prea mult la subiectul asta ...prefer sa ma bucur de prezent si sa apreciez mai mult clipele cand sunt inca aici. Iau viata asa cum e ea cu provocari si obstacole dar si cu bucurii si impliniri. Daca stii s o traiesti frumos nu vad de ce ai avea regrete cand treci in nefiinta. E doar o simpla trecere pana la urma, un lucru firesc.

| Samariteanul a răspuns:

Sincer n-are legatura parerea noastra fata de moarte cu perceptia despre viata.Depinde cum am fost crescuti si ce ne-a influentat in viata.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Frica de moarte e ca un fel de radacina din care se dezvolta toate celelalte frici. Poate sa influenteze intr-o foarte mare masura viata cuiva tinand cont de ce ganduri poate dezvolta frica, de la fel si fel de tulburari, anxietate, depresie, n fobii, chiar pana la suicid.