| anonim_4396 a întrebat:

Oare mai sunt oameni care se mandresc cu Romania?
Sunteti mandrii ca sunteti romani?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

De ce să fiu mândră? de o ţară în care batrânii mor rqnd pe rând ca nu au bani de medicamente si pensia atât de micuţă şi înca mai scade şi salarile şi produle se tot scumpesc. Din salariile astea nu ai ce face! Trebuie neaparat sa pleci în altă ţară dacă nu eşti vedeta avocat bla bla (ceva foarte greu de ajuns).

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu

| Mayaline a răspuns:

Buna! Nu pot spune ca sunt chiar mandra de Romania si ca sunt romanca,dar imi iubesc tara,cu bune si cu rele! Aici am crescut,aici am facut primi pasi, tot in Romania am invatat sa scriu, sa citesc.Romania e o tara frumoasa, e tara noastra!