| Stefanuccio a întrebat:

Oare Pot citi carte Mein Kampf de Adolf Hitler la 15 credeti ca-mi poate misca gandurile sau mai stiu eu ce? cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Cartea aia explica in detaliu modul de a gandi al lui hitler.ce credea despre lupta de clasa,despre rasism,despre evrei,tigani,slavi. daca o s-o citesti,desi nu o sa observi imediat,o sa devi putin mai rasist, sa crezi ca rasa alba trebuie sa fie singura de pe pamant si o sa incepi sa te lupti cu vorbe cu ceilalti.zic asta pentru ca orice carte te influenteaza si de obicei cartile in care citesti ceva socant, incredibil, care ti se pare nedrept, o sa te influenteze in subconstient sa actionezi ca acolo.si eu vreau sa o citesc, dar nu mai am 15 ani.iti zic sa o citesti mai tarziu pentru ca te poate schimba complet, mai ales pentru ca inca nu stii cat rau au facut omenirii nazismul, comunismul si fascismul.eu o s-o citesc candva dar o sa stiu sa aleg ceea ce e bine de ceea ce e rau pentru ca stiu la ce sa ma astept sa scrie in ea, am vazut destule documentare.
mai bine si citi carti care sa te ajute sa-ti dezvolti conceptia despre viata, sa devii mai profund.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cartea nu e Dumnezeu sau dracu ca sa-ti manipuleze creierul la nevoia lor.

| Stefanuccio explică (pentru mgtow):

Da dar anumite persoane mi-au spus ca te poate strica de cap pentru ca e o carte in care spune cum au murit milioane de persoane

| mgtow a răspuns (pentru Stefanuccio):

Te mint, asa pot zice si eu ca daca ma urc in masina lui nenea care ma duce la spital imi scoate creierul si dispare ca in povesti.

| Stefanuccio explică (pentru mgtow):

Nu prea cred ca un profesor de Limba Si Literatura Romana ar minti.Nu stiu de sa zic de cand ma gandesc la cartea aia aiuresc.

| mgtow a răspuns (pentru Stefanuccio):

Ti-e frica (daca nu o citesti tu trimite-mi-o mie si o sa-ti zic ca nu am patit nimic dupa o noapte).

| Stefanuccio explică (pentru mgtow):

Nu e asta pentru ca profesoara mi-a zis(citez):
-la ce iti trebuie tie sa citesti mein kampf deja esti ametit de cap siti mai trebuie sa citesti si cartea aia.
-doamna profesoara dar ce are?
-daca o ai eu te sfatuiesc sa nu o citesti pentru ca e o carte care nu ar trebuie sa fie citita de copii

| mgtow a răspuns (pentru Stefanuccio):

Atunci inseamna ca are continut inapropiat pentru tine, care poate afecta starea ta psihica.

| Stefanuccio explică (pentru mgtow):

Nu stiu de ce dar parca m-ai convins sa o citesc

| Stefanuccio explică (pentru Nastia):

Am inceput sa citesc primele 10 pagini dar nu prea am inteles ceva de acolo dar am citit si mai in fata dar nu am ajuns la nici o conceptie si imvine mereu in gand ca itlr a fost un idiot facand aceste lucruri urate

| Nastia a răspuns (pentru Stefanuccio):

Cartea aia explica in detaliu modul de a gandi al lui hitler.ce credea despre lupta de clasa,despre rasism,despre evrei,tigani,slavi. daca o s-o citesti,desi nu o sa observi imediat,o sa devi putin mai rasist, sa crezi ca rasa alba trebuie sa fie singura de pe pamant si o sa incepi sa te lupti cu vorbe cu ceilalti.zic asta pentru ca orice carte te influenteaza si de obicei cartile in care citesti ceva socant, incredibil, care ti se pare nedrept, o sa te influenteze in subconstient sa actionezi ca acolo.si eu vreau sa o citesc, dar nu mai am 15 ani.iti zic sa o citesti mai tarziu pentru ca te poate schimba complet, mai ales pentru ca inca nu stii cat rau au facut omenirii nazismul, comunismul si fascismul.eu o s-o citesc candva dar o sa stiu sa aleg ceea ce e bine de ceea ce e rau pentru ca stiu la ce sa ma astept sa scrie in ea, am vazut destule documentare.
mai bine si citi carti care sa te ajute sa-ti dezvolti conceptia despre viata, sa devii mai profund.