| anonim_4396 a întrebat:

Oare psihiatrii povestesc experientele amuzante ale pacienților lor? Sau chiar faptele grave, cum ar fi o crima recenta. E posibil să-i denunte?
rolling on the floor

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa vezi documentar misto cu psihiatrii, o afacere inventata sa scoata bani din firmele de asigurari. Oamenii nu aveau probleme si prin tratamente false i-au innebunit asa clinicile castigau bani. Cand cineva zice ca un om are probleme psihice si trebuie internat la psihiatrie nu e un motiv sa fie internat, pentru ca acolo isi va sfarsi zilele din viata.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Zi-mi și mie documentarul. oricum sa mergi sa povestești sa nu știu ce, eu cred ca te poți vindeca dacă ai cu cine discuta si care te va înțelege.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mersi. urmaresc deja un altul dar o să-mi fac timp să-l vad și pe asta.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Sunt șarlatani, asa cum bănuiam.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca povestesc unii din ei, asta stiu sigur, iti zice "am avut un pacient care zicea ...asa si asa". Normal ca ii denunta pe pacientii care au facut ceva si care au zis la medic asta, nu ca doar posibil, daca afla, anunta politia imediat.

Tot ce stiu e ca nici la popa sa nu ziceti ceva mai secret, ca si daca tine secretu, cand nu mai e popa, nu il mai tine, o sa zica "pai nu mai sunt popa, nu mai am obligatia sa tin secretul". Poti sa te destaiunui la popa dar sa nu stie cine esti, cumva sa nu te vada.

| Apokales a răspuns:

Eu cred ca da. Au facut preotii la spovedanie, dar apoi un psihiatru/psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu