| kicsihari23 a întrebat:

Niciodata sa nu dati bani unor nevoiasi, cersetori decat unor organizatii care se ocupa cu asta. Cu acei bani mai bine ii cumparati respectivilor o paine, ceva de mancare sau o haina care sa le tina de cald pentru ca ei ar cheltui banii ori pe tigari ori pe bautura. Vreau sa stiu daca sunteti de acord cu mine si daca ar fi mai bine daca nu ar mai da nimeni nici un ban cersetorilor(dupa un timp cred ca s-ar plictisi sa tot alerge dupa oameni pe strada si sa nu primeasca nimic).

2 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Sincer? Ai dreptate! Am dat bani la un cersetor, iar dupa jumate de ora, il vad pe acel barbat cumparandusi tigari!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ai dreptate.
E o femeie, la un magazin unde merg des si...i.am dat de multe ori bani, dar am vazut-o si prin alte locuri unde mergea (spune ca nu are picioare sau asa ceva )