| anonim_4396 a întrebat:

Obişnuieşti să pui porecle? Ai vreo poreclă?
De ce cuvântul poreclă sună atât de ciudat
Poreclă
poreclă
nvm.

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din fericire nu am porecla.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Obisnuiesc sa-mi strig prietenii 'puloaie'. Nu stiu daca e tocmai porecla. Pe la service, erau toti "pretenasii" mei.

| Drimmero a răspuns:

As putea spune ca da, am avut si eu porecle. Nu stiu daca este chiar ciudat, porecla este folosit ca un acronim sau pentru simplul fapt ca nu ai chef sa strigi persoana respectiva dupa numele lui.

| Doub a răspuns:

Porecla
porecla
bla
etc
s.a.m.d

Nu, nu obişnuiesc. ADică, de fapt, da, depinde de persoană.

| RorySan a răspuns:

Mda am avut o porecla.
A inceput totul cand domnul de istorie a inceput sa ma strige asa, apoi toata clasa dar cu timpul nu ma mai strigat nimeni asa.
Ma cheama Geanina si ma striga Giordas laughing
Mai sunt momente cand fostii colegi ma m-ai striga asa dar nu imi place crying

| LEEMINHO1998 a răspuns:

Noi in familie suntem 3 surori si in copilarie noi amu am avut o multime de porecle mai ales eu cea mai mica nu mai stiu in cate feluri am fost numita:purcelus, busuioc, pasarica, bulihar, miculina dar toate acestea ramineau in famile dar am avut una si din partea colegilor in loc de Marcica imi ziceau Martolea ea a fost valabila vreo 2 ani.Numai surorilor mele le-am pus prolerecle insa niciodata cuiva strain.Da e ciudat cind pronunti acest cuvint ti se incaceste limba si-l stilcesti parca.