| hehehe a întrebat:

Ok. sa o iau cu inceputul. Sunt emma. am 15 ani, si trec clasa a X-a. Al doilea semestru al clasei a IX-a a fost genial! Incet, incet s-a format un grup bazat pe 2 cupluri. Eu, A (prietena mea cea mai buna ), X (prietenul meu) si Y (prietenul lui cel mai bun). In acest grup a mai ajuns inca un tip, prieten bun cu amandoi inca din generala, adica de vreo 8 ani. sa-i spunem Z. Ei bine. toate bune si frumoase. Ce'i drept, X si Y aveau amandoi o "imagine" de pastrat, si aceea de c*rvari. Nu am specificat ca ei au 17 ani. Primavara a fost excelenta. Cuplul A-Y au avut certuri. s-au despartit, s'au impacat. Eu si prietenul meu, insa, mai putin. Dar cand ne'am despartit, adica de vreo 2-3 ori, a fost pe motiv de gelozie. A 2'a oara. am aflat de la Z ca el m'a inselat de 2 ori. X a aflat ca eu am aflat ca m'a inselat, si a rupt orice legatura cu Z. Asa ca, Y era intre ciocan si nicovala. Ideea este ca, eu si cu X ne'am impacat, ca apoi, dupa o saptamana-2, sa'l prind in parc cu alta. X si Z nu si'au mai vorbit, iar cu Y nu putea sa se imparta intre amandoi. A preferat sa ramana cu Z. A dat cu piciorul la prietenia cu X pentru cel care il tradase pe cel mai bun prieten al lui, si nu in orice moment. ci atunci cand X avea cea mai mare nevoie, mai ales dupa despartirea de mine. Deci Y a ramas cu Z. Mama lui X a murit acum 3-4 ani. El e distrus. mi-a spus ca nu mai are nimic. Nu mai are bani, iubire, prieteni, familie, si nu a mai mancat/dormit de vreo 2 zile. Ce sa ma fac cu el?

Răspuns Câştigător
| PunkyA a răspuns:

Atunci cand te-a inselat s-a gandit la tine? S-a gandit ca o sa te doara cumplit daca afli? NU!

Atunci de ce ti-ar mai pasa de un om care te-a facut sa suferi atat!?

Nu mai are bani, iubire, prieteni, familie? Banii nu pica din cer, ci trebuie sa muncesti pentru ei; iubire? mai vrea iubire? nu merita!; prieteni? nici pe ei nu-i merita; familie... ei bine aici este un caz nefericit, dar soarta! Nu este singurul care ramane fara familie si daca ar sti sa iubeasca acum ar avea sprijin din partea ta.Corect?

Nu ai ce sa faci, pentru ca pur si simplu nu merita ajutorul tau!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu x sa rezolvati problema mai mitus