| raul230 a întrebat:

Ok so, e o fata buna rău pe care mi-am pus pata. I-am dat mesaj cu ‘Buna’ am întrebat-o câți ani are am complimentat-o, după mi-a picat netu și îmi răspunsese ea la o întrebare și am lăsat-o cu seen din greșeală. După i-am zis ca n-am net bun, vorbim mâine. Ea mi-o dat cu seen sad acum nu știu ce sa fac? Sa ii dau mesaj? Puteți sa îmi ziceți ceva propoziții sa găsesc ceva comun dintre mine și ea?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorești sfaturi bune ca sa agăți? Prima data: fa rost de o conexiune de internet stabilă laughing)
Nimănui nu-i place sa fie ținut in seen. Probabil așa s-a simțit și ea laughing
Dacă ți-a răspuns la celelalte mesaje, și ai văzut "semnale", atunci poți sa-i mărturisești ca o placi. Dar nu-i baga abureli cu "esti perfecta, n-am mai întâlnit fete ca tine pana acum". Meh, frate, fete găsești peste tot. Putine le găsești fără mască (la propriu și la figurat).
Încearcă sa o cunosti. Nu-i arunca "îmi place de tine" fără sa ai un colac de salvare. Altfel, ajungi sa inchei orice "keep-in-touch" cu ea. happy
No worries, prietene, fii tu însuți. Doar sa nu fii insistent, și nici sa pari obsedat (deși când noua, băieților sau bărbaților, ni se pune pata pe cineva, ne activam stalker-mode). E scutul nostru de lupta ca sa ne ferim de un refuz laughing

Dar cel mai bine, treci la subiect. Ii spui de pe acum ce simți pentru ea. Nu o tine in reprize cu "te plac", ca ajungi ca tipii aia in friendzone. Naspa treaba atunci. laughing)

Fii bărbat! Mascul alfa! Ia ce ți se cuvine. Nu da cu stângul in dreptul și arată-i ce vrei de la ea laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii,se spune ca daca vrei sa agati o tipa nu mai e la moda sa incepi cu " buna " si "ce faci". Asta nu inseamna ca daca inlocuiesti "ce faci" cu "cati ani ai" le cuceresti pe toate.Alte replici nu gasiti? straight face Stii tu, ceva ce sa nu foloseasca toti idiotii.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti scrie un tip "buna, ce faci?" e deja idiot in capul tau sau continui conversatia si de abia apoi il vezi intr-un anumit fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Depinde cum arata laughing
Daca nu il cunosc si el incepe cu "buna, ce faci"deja am o parere proasta despre el.Si in general parerea aia se mentine, asta daca am dispozitia necesara sa continui conversatia.Un inceput banal nu prea poate duce la un continut interesant, tipul nu devine mai destept pe parcurs.Si in plus probabil sunt una de pe o lista lunga de tipe carora el le scrie acelasi lucru.
Daca am mai vorbit/ se leaga de ceva comun si apoi ma intreaba asta ar fi altceva.

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

E=mcc.
Bună, ce faci?
?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uvox):

Asta nu se invata in gimnaziu? thinking
Si asa tot nu m-ar incalzi, nu e nimic personalizat, doar un model pe care il aud probabil 10 tipe pe zi de la tine.

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

10? Hell no!
Maximum 3 pe zi. Deh, vârsta si lipsa de timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uvox):

3? Cam slab.Incearca cu versuri din Eminescu.Le faci sa lacrimeze fara sa fie nevoie sa le trimiti poze cu pisici.

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

3 e alegerea mea si nu consider că e slab. Eminescu? Nu prinde la emo ca tine. Pisici! Da, cum de nu m-am gândit? Eu trimiteam poze cu rațuște, poate aici am greșit?
O sa incerc, mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uvox):

Nu prinde, nu-mi plac operele lui sad
Emo? Hai ca exagerezi.Ma tai pe maini doar de 2 ori pe saptamana!
Daca iti plac pisicile m-ai cucerit.
Hm, poze in boxeri cu ratuste? thinking Nud merg mai bine.
A, cu placere, ador sa-i ajut pe altii.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie unul mi se pare de rahat sa incepi cu "buna,ce faci?" pentru ca tu vorbesti cu o persoana straina, o intrebi ce face iar aia nu cred ca o sa inceapa sa iti spuna ca "Da ce sa fac,am fost prin oras cu X, il stii doar, ma pregatesc acum sa ma vad cu Y si ne intalnim mai multi vedem noi ce facem" sau etc, in mare parte se dau raspunsuri seci si handicapate gen " bine fac", ce naiba mai e si asta?
E bine cum ai spus si tu, sa intrebi o persoana ce face dupa ce o cunosti si iti permiti cu adevarat sa o intrebi.
Sau poate mai sunt situatii in care poti intreba asta dar urmata de alta intrebare, etc.
E un intreg studiu cu intrebarea asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E aiurea sa incepi cu "ce faci", cand nici macar nu-ti pasa cu adevarat ce face persoana respectiva si oricum stii ca ai sa primesti raspunsul standard "bine". Daca i-as raspunde propriu-zis cu ce fac, ca in ex. dat de tine, m-ai mult l-as incurca decat incuraja.
Oricum daca nu ai altceva de care sa te legi decat "ce faci", singurul lucru care te-a atras la tipa respectiva e aspectul.
Tu cum incepi? thinking

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Spun ce simt,nu am o replica,ceva de moment, nu trebuie sa par altcineva sau altcumva, cand vorbesc cu cineva ce e pe aceeasi lungime de unda si spun ce simt se creeaza o legatura si conversatia decurge usor si placut, depinde de situatie.
Pe mine ma obosesc rolurile, mastile, mi-e scarba sa ma prefac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E destul de greu sa fii tu insuti, sa nu joci un rol, sa nu porti o masca...meh,e greu in general, sunt si exceptii.
Dar da, cel mai bine e cand e o discutie unica, nu replici reutilizate in alte contexte, cu alte tipe.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mamă fata asta e bună și rea în același tmp..uau

| Uvox a răspuns:

Eu zic sa iti iei pata inapoi. Nu merita. Macar e ok ca ai lăsat-o doar cu seen. Putea sa iasa mai nasol.
Dar dacă chiar e bună rau, baga niste versuri din manele. Fetele e sensibile la prințesa mea, viata mea si alea alea.
Spor!