| anonim_4396 a întrebat:

Până la urmă se deschid frizeriile și saloanele pe 15? Și când te duci la un salon sau o frizerie trebuie să porți masca?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Este un proiect care presupune purtarea obligatorie a mastii medicinale doar in incaperi, deci la aer liber posibil sa nu fi obligat sa o porti la gura. Si asa, daca ai fi obligat sa o porti pe strada, vine vara, te bronzezi nasol la fata, respiri greu acum prin masca, dar atunci cand vor fi constant zile de 30 de grade.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Celcestietot a răspuns:

Porti tu masca, dar prin ochi tot va intra. Sa fii atent la,, natura'' daca ai fost corupt, un sfat.

https://youtu.be/S6bKFjxPbC4?t=19

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da Man corect, eu am întrebat dacă trebuie să porți masca sau nu cant te duci sa te tunzi sau la salon ar fi ciudat când te duci la salon și te epilezi cu ceara sa porți masca dar na asta e ne conformăm și o purtam. 1 an de zile bal mascat va fi.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este un proiect care presupune purtarea obligatorie a mastii medicinale doar in incaperi, deci la aer liber posibil sa nu fi obligat sa o porti la gura. Si asa, daca ai fi obligat sa o porti pe strada, vine vara, te bronzezi nasol la fata, respiri greu acum prin masca, dar atunci cand vor fi constant zile de 30 de grade.

| DeathOfDreams a răspuns:

Doar fiindcă se va transforma starea de urgență în una de alertă și nu vor mai fi ordonanțe, nu înseamnă că totul revine la normal.
Cel mai probabil, o să porți mască cel puțin un an de acum încolo, în condițiile restrânse.

Dacă acestea se vor deschide, se vor lua toate condițiile maxime de siguranță.