| SweetCherry a întrebat:

Parul creste mai repede, sanatos daca:
a) il tin in coc
b) il tin impletit
c) il tin in spic
d) il tin in coada de cal

Parul creste mai redepe daca ma spal mai des pe cap?

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

laughingAm citit celelate raspunsuri si oh go on, ma rog.
Parul creste mult mai repede cand il prinzi. Cred ca atunci cand il ti in "d" si "a"creste cel mai repede. Da` nu te gandi ca daca`l prinzi asa in 2 zile, sunt vreo 6 cm in pluswinking. Doar dupa o perioada vezi diferentawinking
BaFthA`!

| DeEa_8231 a răspuns:

Parul creste mai repede dac nu te speli big grin

| Madden a răspuns:

Parul creste mai repede daca te masezi pe cap.si deci cand il speli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca parul sa creasca sanatos, e de preferat sa nu-l tii prins in permanenta, pentru ca lucrul acesta slabeste firul de par si astfel se poate rupe.Deci cel mai bine ar fi daca l-ai tine desprins in cea mai mare parte a timpului.Nu,parul nu creste mai repede daca-l speli mai des(lucru care poate duce, din nou, la sensiblizarea acestuia). Cel mai indicat ar fi sa-l speli de 2 ori pe saptamana.