| anonim_4396 a întrebat:

Pe vremea comunismului oamenii aveau atatia brazi de Craciun in case ca si acum?

2 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Comunismul nu era si nici nu este rau, chiar daca atunci erau mai stricti era mult mai bine, multi aveau case, s-au construit bloucuri, aveau multi un loc de munca, li se oferea tuturor sansa sa lucreze, da-ti singura seama, intreaba un bunic de al tau, o sora, ceva. Dar ca sa-ti raspund, da, da erau, poate chiar mai multi decum acum, acum e mult mai rau pentru ca multi acum folosesc doar crengute, inainte, cand era comunismul, toti aveau o sansa, totul s-a schimbat. De unde crezi ca sunt blocuriel astea? Sunt de peste 20 de ani facuti de pe perioada aia, draga. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveau mai multi oameni, decat au acum.