NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Pentru amatori de brazi de sărbători.
http://www.greenpeace.org/......un-altfel/
http://casoteca.ro/......i-gradina/
Ce alte idei de brăduţi şi ornamente eco aveţi sau poate aţi găsit pe net?

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce ornamente incredibile au iesit din combinatii 'bizare',, ornamentul cu cartile e cea mai reusita/

| NOname explică (pentru Drimmero):

Da, e ingenios, elegant şi cu umor.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Eu unul optez pentru un brad sintetic, nu as fi nevoit sa iau unul natural, tine putin si as face multa mizerie cu el + se exploateaza prea multi.
Umorul e prezent in toate, trebuie sa te duca bibilica sa faci asa ceva, si o imaginatie fabuloasa

| Fatamuntilor a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search
Un bradut facut din peturi!
Anii trecuti am vazut oameni -si braduti din.....noroi =))
Aici s-a organizat un targ de iarna.Bradutii nu sunt taiati ci impodobiti acolo unde sunt crescuti.Pe langa faptul ca s-a salvat o multime de braduti, se pot folosi multi ani.Si au si suport.
PS.Nu ai ametit de cand te tot invarti?=))

| NOname explică (pentru Fatamuntilor):

Sunt mai ameţită de fel, deci nu am ce pierde. :))

Ţii minte şi brăduţii simpaticuţi de anul trecut? :D
http://www.tpu.ro/......nativa-un/

| faramatania a răspuns (pentru NOname):

Ai o poză reușită, se mișcă frumos, natural, eu m-am îndrăgostit de ea.Sunt unele, de-ți vine s-o iei la fugă, parcă-s ticuri nervoase.winking

| NOname explică (pentru faramatania):

laughing şi unele ticuri pot fi iubibile.

Chiar, un brad gif cred că ar fi o variantă destul de eco. big grin

| ALGator a răspuns:

Întîi am vrut sa fac un brăduț din nimic. Dar m-am îndurat de mine și o să tai câteva crenguțe. Bradul nu se supără ci o să crească mai vîrtos.

| Iunix a răspuns:

Brăduți și ornamente eco... dacă vrei să salvezi natura poți să cumperi un brad în ghiveci pe care poți să-l plantezi după terminarea sărbătorilor sau poți cumpăra unul artificial și să-l folosești toate viața, sau aproximativ rezistă destul de mult.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu mai impodobesc brazi. Uneori te vad ursii ca ai brad si dau buzna crezand ca-i casa lor.Instalatii nu suport ca ma doare capul de la luminite colorate, chiar daca nu pulseaza.
Daca barfesc vecinii ca din cauza ta nu vine Le Mos, ca n-ai brad, cauti un monitor masiv si rulezi un clip in loop cu brad.
Iar pe usa "Nu insistati din ipocrizie sa ma scoateti cu forta sa va dau bani pentru colinde, poate si eu sunt tot la colindat."

| NOname explică (pentru NyctophobicGhost):

Am văzut pe undeva un brad din pisici, cred că ţi-ar plăcea. big grin

Iar eu cred că o să-mi împodobesc o floare (am una ţeapănă, verde şi frumoasă, care va arăta bine în mărgele şi beculeţe) şi poate o să-mi impovizez şi un brăduţ comestibil, din fructe şi legume. love struck

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Sa nu uitam și de popii care vin cu " Craciunul" sa le trântin usa în nas...este o atitudine ECO Friendly...așa popa nu își mai cumpără o noua mașină, deci poluează mai putin.
Sa vedeți după 4 5 ianuarie, peisaj și mai dezolant, cu brazi aruncați la gunoi...ca de trece perioada în care omul "trebuie sa fie mai bun" sad :/

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Sa mai zic ca acum e perioada cand trebuie sa ne pozam langa un orfan, iar poza trebuie sa surprinda lacrimile din ochii copilului de la punga aia mare cu dulciuri pe care i-ai adus-o, ce da intens dureri de brate?

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru NOname):

Am 4 pisoi mari acasa, sa nu ma zici la nimeni.
Cactusii "este" buni? no, nu-ti mai fura nimeni dulciurile si nici instalatia.

| NOname explică (pentru NyctophobicGhost):

Cactuşii este ideali. big grin

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Te-am luat...Eu chiar am un brad de pisici laughing)
Toate salvate de pe strada

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Am un cactus preferat ...Se numește limba soacreihee hee))))

| NOname explică (pentru Ecaterina2016):

Important e ca limba să nu vină la pachet cu soacra.hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Ce-mi plac mie oamenii de genul!

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Adică?

| Drimmero a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Ma refer la ceea ce ai zis tu, ca salvezi pisicile de pe strazi si le oferi un adapost si o iubire,, oamenii inimosi mai pe scurt.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Mulțumesc, oricine poate ajuta un suflet amarat, trebuie doar sa vrem.

| Drimmero a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Daca nu le ajutam noi,, atunci cine?

| dragonmagd a răspuns:

Eu am un suport din fier forjat de care prind crenguțe. Suportul constă intr-o țeavă în jurul căreia se află o spirală. Pe această spirală prind crenguțe de brad.

| NOname explică (pentru dragonmagd):

Tot mai bine, decât să tai un întreg copac. happy