| roro.rebela a întrebat:

Pentru cei care au terminat a-5-a cum este greu sau usor ca eu trec la anul in clasa a-5-a si nu stiu?

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Clasa a 5-a mi s-a parut foarte usoara si interesanta.Trb sa te tii de invatat si te prinzi de toate celehappy Nu e grea daca inveti si esti atenta, deci ai grijabig grinbig grin

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Este usoara.Din 5-7,a 7a e cea mai grea.

| Silvia a răspuns:

Este usoara. Din 5-7, a 7a e cea mai grea.

cami
| cami a răspuns:

Mie nu mi-a placut nici a 5-a, nici a 8-a. Da, mi s-a parut greu, fiindca am inceput cu tezele.

| juniper a răspuns:

Cand am trecut in clasa a 5a a fost putin mai greu, s-a terminat cu FB si B, acum vei lua notele in cifre, adica 10, 9 etc.
Materia este putin mai grea, dar trebuie sa o inveti ca-ti va folosi la liceu, crede-ma la romana iti vor trebui cunostiintele de lectura, la fel si la celelalte materii, mai ales matematica.

kratos
| kratos a răspuns:

Este o clasa f usoara si frumoasa. Mie mi-a placut enorm a5a.

| Lora_6439 a răspuns:

Este putin mai greu pentru ca va trebui sa inveti putin mai mult, fiecare profesor avand pretentiile si cerintele lui. Va fi putin cam greu si cu acomodarea cu atatia profesori, cunoasterea fiecaruia... Unii nu iti vor placea la inceput dar cu timpul iti vei da seama ca sunt oameni buni. Altii vor incerca sa va sperie la inceput si apoi vor fi cei mai buni happy Nu iti face griji.

| moftuliki a răspuns:

A fost fff greu acum na depinde de scoala eu am facut scl in spiru haret si a fost greu si anul urmator la fel.
Cls a 7-a si a 8-a mi s-au parut mai usoare :d
noroc si bafta :*

| sy46 a răspuns:

Este unul dintre acei ani frumosi din scoalahappy A7-a mi s-a parut mai grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E oribill

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E oribil...io mai am cateva luni si o termin

| bbk a răspuns:

Clasa a5a nu e grea big grin
e intr'adevar mai mult de invatat dar nu e cazul sa te panichezi
din contra o sa vezi ca e frumoasa clasa a5a
clasa a7a e grea straight face