| andreidin a întrebat:

Pentru cineva care joaca la jocuri de noroc, care nu sunt oameni chiar cinstiti credeti ca li s-ar potrivi meseria de politist?

3 răspunsuri:
| fantastica a răspuns:

In ziua de azi, multi poticisti practica aceasta meserie si sunt departe de-a sti ce inseamna a fi cinstit... Si in general aceasta calitate se intilneste destul derar in societate, deci liber un politist isi poate permite niste incalcari micute, dar daca devine obraznic trebuie pus la punct. Iar ce tine de jocuri, daca joaca pentru el, pentru a omori timpul sau liber, lasa-l sa joace, dar daca din cauza acestor jocuri sufera cei din jurul sau, atunci el nu se poate numi aparator al legii.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Coruptia este definitia politistului! cei nu prea cinstiti se incadreaza de minune.

| Peridava a răspuns:

Cum sa apere ei legea, daca nu sint cinstiti? Nu se poate.