| Anneh a întrebat:

Pentru voi ce inseamna tigara/drogurile/alcoolul si multe alte chesti de acelasi tip?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Un mod lent de a-ți distruge viața.

| Safire17 a răspuns:

Tigari + droguri + alcool = O stare de euforie falsa, care tine putin timp dupa consumarea acestora. In cativa ani, poti muri din cauza utilizarii excesive (supradoza)

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Ţigara e un drog uşor,drogurile te înnebunesc, iar alcoolul te face muci, şi mori. La fel şi cu celălalte. Adică, ţig.+ drog. + alc. = Slower, but effective death.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O limba lunga si lipicioasa

| Schwarzz a răspuns:

Rutina mea zilnică.smug

| AgentulVIPPro a răspuns:

Hehehe! pai moarte sigura!

| Powerrrrrr a răspuns:

Le consider diferite, in sensul efectelor pe care le au, dar asemanatuare prin modul in care sunt folosite. Alcoolul e pentru mine un fel de medicament atunci cand vreau sa-mi amortesc simturile ( desigur, nu in cantitati industriale). Nu fumez si nu consum droguri gen extazy. Tigarile ma tenteaza din plictiseala, dar incerc sa ma abtin. Pentru mine e important sa am un corp sanatos ca sa am si o stare mentala pozitiva. As incerca unele droguri precum marijuana ( pentru ca nu produce dependenta chimica), dar nu as vrea sa devina o rutina.

| Powerrrrrr a răspuns:

Le consider diferite, in sensul efectelor pe care le au, dar asemanatuare prin modul in care sunt folosite. Alcoolul e pentru mine un fel de medicament atunci cand vreau sa-mi amortesc simturile ( desigur, nu in cantitati industriale). Nu fumez si nu consum droguri gen extazy. Tigarile ma tenteaza din plictiseala, dar incerc sa ma abtin. Pentru mine e important sa am un corp sanatos ca sa am si o stare mentala pozitiva. As incerca unele droguri precum marijuana ( pentru ca nu produce dependenta chimica), dar nu as vrea sa devina o rutina. Prin alte chestii te referi la produse sau la orice provoaca dependenta?

| Lawsford a răspuns:

O satisfacție artificiala, o fericire falsa. Te "induc", sa zicem asa, intr-o stare de euforie ce se finalizeaza neasteptat si brusc provocand doar durere, pierderea persoanelor apropiate, dragi si intr-un final moartea.