| user0010 a întrebat:

Pff băga-mi-aș în ele de exerciții. Bwă azi am avut bacu la mate, l-am dat, pe la ora 3 m-am uitat la barem și am vazut ca nu corespund rezultatele mele de la 2 subpuncte cu alea din barem. Pi*** mă-si, că nu știu ce pl mea am uitat să pun, că calculele erau bune, am mers pe o logică greșită, nu știu unde dracu am greșit. Am pierdut sigur 40-60 sutimi. Mi-e ciudă că la ce e mai ușor greșesc.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" jupiter2478 : Pi*** mă-si, că nu știu ce pl mea am uitat..."

Jupi dragă, ce e aici:

https://www.tpu.ro/......e-partile/

are același răspuns legat de ințelegerea unui text.

| Mosotti a răspuns:

Si daca ai pierdut 60 sutimi ce? Mare lucru, pentru ce-ti faci si tu probleme.
Totu e sa treci.

Nu am inteles niciodata de ce va agitati pentru 1-2 puncte acolo, nu trebuie sa fie 10 neaparat.
Ai uitat sa pui si aia e.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Mosotti):

Poate le trebuie medie pentru o facultate cu admitere pe baza de dosar (adica media de bac conteaza totuși), d-aia se agita așa laughing.

| Mosotti a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Conteaza dar nu pentru 60 de sutimi, hai sa fim seriosi, ca oricum admiterea e ponderea si acolo la fac.

| Nirvanaaa a răspuns:

Se mai întâmpla, lasă ca la restul ai făcut bine probabil.

| user0010 explică (pentru Nirvanaaa):

Aflu peste 5 zile oricum. Ma îmbăt bine ca să văd altfel cifrele laughing