| IonutValeriu a întrebat:

Poti in Anglia dupa ce ajungi acolo si ai acte, la primul salariu sa iti cumperi o casa in chirie?

Sau iti trebuie vechime la munca etc?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Păi, ori in chirie ori o cumperi. De cumparat in nici un caz. De inchiriat, depinde de zona, ma refer in Londra. E bine sa ai pe cineva cunoscut acolo, sa impartiti chiria o luna sau doua, pana aduni niste bani ca sa poti inchiria singur. Dar se cere plata pe o luna+depozit pentru inca o luna. Daca inchiriezi pe la periferie este mai ieftin. Daca iei prin zona Wembley Park, de exemplu, te costa de la 1500 de lire pe luna.

| IonutValeriu explică (pentru darrio2007):

In Grimsby am vazut ca o casa poate costa si 3-4 sute de lire pe luna. Acolo vreau

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutValeriu):

E chiar ok. Plus depozit ajungi la 800 de lire, prima oara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. Chirie da, cumperi, nu.

| IonutValeriu explică (pentru sadrian46):

Am gresit eu, intr-adevar. Deci poti inchiria o casa din primul salariu primit? Nu trebuie vechime la locul de munca sau altceva?

| sadrian46 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Dacă îți ajunge salarul pentru asta, financiar, da. Dar este problema încrederii propietarului în tine, pe care va trebui să o rezolvi. Asta nu se poate cu adeverință de la locul de muncă.