| chiftelutacrocanta a întrebat:

Preferi sa ai parte de persoanele pe care le iubesti doar de vreo 20 de ori(20 de zile) pe an sau preferi mai bine sa nu ai parte de ele deloc decat doar de 20 de ori(20 de zile) pe an?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mai bine să am parte 20 de zile pe an decât deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Da. Voi aștepta, și voi trăi doar pentru alea 20 de zile. Ai văzut Pirații din Caraibe? O poveste ce a fost conturată acolo a fost povestea de dragoste dintre Will Turner și Elizabeth Swann. Într-un final Will devine căpitanul Olandezului Zburător și odată cu asta își ia blestemul asupra sa, de a fi căpitanul acelui vas însă câștigă nemurirea. Blestemul său era de a nu atinge țărmul, decât odată la 10 ani. O lasă însărcinată pe Elizabeth și după 10 ani se întoarce și o regăsește, împreună cu copilul său. La apus a trebuit iar să plece. El rămâne veșnic tânăr însă Elizabeth va îmbătrâni însă el și-a acceptat destinul ăsta. Eh e o poveste tristă însă când mă gândesc la întrebarea ta nu se compară pe lângă asta. Deci normal că aș accepta. Suferința dorului nu se compară cu suferința a nu avea niciodată pe cineva. Mai ales că vorbim de 20 de zile. Eu zic că e clar mai avantajos.

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 a răspuns:

Prefer sa am parte de persoane sincere si adevarate decat false si prefacute.

| syd a răspuns:

Preferi mere sau mere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta.

| Dumbi a răspuns:

Alta intrebare!