| palpAbil1real a întrebat:

Prietena mea este nemtoaica dar vorbeste destul de bine romana dar bine-nteles ca sunt si chestii pe care nu le intelege, spre exemplu i-am zis mami, iar ea mi-a zis ca nu vrea sa fie mama mea findca atunci nu-mi mai poate fi iubita laughing

Am incercat sa ii explic cam care ar fi sensul cuvantului dar nu prea am reusit. Ma poate ajuta cineva cu o explicatie mai buna?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Zii frate ca e ca un alint. ca baby in engleza. (ma rog cred ca de fapt se scrie babe dar intelegi ideea)

| palpAbil1real explică (pentru Danzell):

Cam asta i-am zis şi eu laughing

4 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Spune-i ca o alinti, nu vorbesti serios.
Bafta!

| Denis777 a răspuns:

Daca nu stie injuraturile romanesti inseamna ca nu stie limba.Pace pentru imaginea de profil si ca am avut si eu o iubita nemtoaica laughing

| palpAbil1real explică (pentru Denis777):

Ştie destule înjurături laughing şi acum am învăţat şi eu în Germană rolling on the floor