| valentina23 a întrebat:

Prietenie falsa?
Eu locuiesc intr-o comuna, iar "prietena "mea in oras.De multe ori am chemat-o sa vina la mine acasa sa mai iasa din agitatia orasului, insa nu vroia.Acum de cand s-a cuplat cu unul din prietenii mei buni (prin intermediul meu)din comuna, vine mereu pe aici, si nu e in stare sa imi dea un telefon sa-mi zica sa vin la un suc(lucru care inainte mereu il facea, adica ma chema sa iesim, avand invedere ca sunt cam singura prietena p care o are). Acuma incearca sa intre pe sub pielea tuturor prietenilor mei d aici, iese cu ei, isi face planuri, iar pe mine ma cam da la o parte.Nu ii prea merge pentru ca din pacate pentru ea prietenii mei din gasca mereu ma cheama si nu cred ca ii prieste.Eu mereu am lasat de la mine (de fraiera cred)iar ea probabil a vazut ca ii merge a indraznit si mai mult.Prietenul meu, respectiv iubitul ei o place mult si ma bucur pentru el, insa de ea nu sunt asa sigura pentru ca ea e mai preocupata sa isi atraga prieteni si sa iasa ea in evodenta in fata lor sa iasa cu ei fara mine. M-am saturat sa las d la mine si sa fiu moale, sa zic ca nu ar trebui sa ma intereseze, vreau macar odata sa fiu si eu nesimtita ca si ea si sa nu o las sa se integreze aici pentru ca nu e locul ei. Vreau sa-i stric planurile, daca ea vrea sa ne jucam asa, atunci asa o sa fac.problema este ca nu prea stiu ce sa fac, aici as avea nevoie de parerile voastre, ce activitati as putea sa demarez cu prietenii mei? vreau sa le distrag putin atentia(care crede ea k a acumulat-o in fata prietenilor) prin diferite idei, sau orice altceva. Sper sa nu ma"judecati"gresit pentru ceea ce simt si pentru ceea ce vreau sa fac, dar vreau sa fiu si eu mai tupeista, mai indrazneata, sa ies din umbra, sa vada fata ca nu ii mai merge cu mine si ca mi-am dat seama de ce fel de prietena a fost ea pentru mine.Am fost buna doar cat i-am facut cunostinta cu prietenii mei si atat, ca altfel probabil statea in casa si plangea dupa fosta relatie in casa.

4 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEau:*
mda.te inteleg perfect gen din astea de,,prietene'' am avut si eu, in fine thinking pai ai zis ca nu tine la baiatu asta cu care e acumstraight faceputeti sa puenti alt baiat sa se dea la ea si asa sa se intalneasca si voi sa ii urmariti dar sa vina si iubitu ei cu voi, poate ea va accepta mangaierile si vorbele care i le zice complicele vostruhappysi asa isi vor da seama toti ce fel de pers e.scuze alta idee nu amlaughingsper ca ti-am fost de folos cu cevahappybafta pup:*

| Urzi23 a răspuns:

Eu zic sa nu faci rele ca si tu vei pati la fel.Gresesti cind spui "prietena mea" deoarece prietenii in ad inteles al cuvintului sunt rare ca stelele cazatoare.Ei sunt doar amici.Nu ai nimic de impartit cu ea, voi fetele de regula generati scandal si baietii nu. Vrind sa te razbuni vei face mai mult rau, sa nu regreti mai tirziu.

| valentina23 explică (pentru Urzi23):

Va multumesc amandurora pentru raspunsuri.Sunt de acord cu tine Urzi, toata viata am fost de princiul acesta, sa renunt, sa o las in pace, nu merita atentie,sa o ignor, etc, dar m-am saturat si imi pare rau ca nu am facut ceva sau ca nu i-am zis ceva pana acum, in cei 12 ani de cand cica suntem/eram "prietene". Aceasta "prietenie" a rezistat,cred eu,datorita mie pentru ca mereu am lasat-o in pace, nu mi-ambatut capul cu prostiile ei, dar deja intrece masura.Nu voi face scandal pentru ca nu ma caracterizeaza, ci doar o mica "lectie"big grin

| Urzi23 a răspuns (pentru valentina23):

Nu te cobori la mintea ei stii tu ca umbla vorba prin popor "mai bine regreti pentru ce tragi de la altul decit pentru raul facut de tine".Nu vei avea constiinta impacata daca aplici lectii din contra ai cuvintul meu constiinta te va acuza si nu vei mai putea indrepta raul facut.Tot prin popor umbla vorba "ce tie nu-ti place,,,,,, "Eu zic sa te astimperi si sa lasi lucrurile in pace ca o sa te creada ofticoasa