| _pink a întrebat:

Prietenul sorei mele s-a despartit de ea, pentru motivul a zis el "ca ea e cu 30 de cm mai mica la inaltime ca el". Mi se pare cel mai stupid motiv. Spune-ti ce alte motive stupide de despartire ati mai auzit.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cand s-au combinat nu a remarcat diferenta? Sincer, am fost in situatia asta, dar n-am tinut cont pentru ca am acceptat de la inceput.
Acum, daca ar fi sa incep ceva nou, as vrea insa o diferenta de sub 20 cm, chiar as prefera sa fie aproape la fel de inalta, insa nu mereu in dragoste ai loc de asemenea calcule.
Deci, cu riscul sa nu fii de acord, il inteleg daca isi doreste pe cineva de inaltime apropiata, chiar mi se pare normal. Dar nu e obligatoriu si nu e un criteriu final.
Au mai fost si alte cauze, crede-ma. Nu exista motive stupide de despartire, motivele pot fi meschine, nedrepte, imature insa toate denota o nepotrivire, o lipsa de toleranta. S-ar fi despartit si daca diferenta era de 10 cm. Probabil ca n-o considera potrivita pentru el si atat. Norocul ei, asa o sa gaseasca pe cineva mai bun.
Alte exemple: "am vrut doar sa facem sex pentru ca eu nu merg la curve..." "m-am indragostit de colega ta si nu mai are rost" "nu vrei sa ne casatorim ma duc cu altul..." "vrei sa ma iei de nevasta si sa imi distrugi libertatea"

4 răspunsuri:
| ÅñdRa a răspuns:

I-am zis ca e prea bun pentru mine si ca eu nu-l merit...

| angel_5676 a răspuns:

Cand nu exista iubire, gasesti tot felul de motive stupide sa te desparti de cineva.

| ZaZZa a răspuns:

Probabil asta e penibila : Fosta prietena mi-a spus ceva de genu : Mama a zis ca nu putem fi impreuna pentru ca asa a zic astrele noastre...bla bla bla... si multe chestii de genu. Am ramas socat, dar dupa aceea m-am bucurat ca am scapat de ea happy!

Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-a placut din cauza ca nu putea tine la bautura cit mine.