| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un tip, cu care mi-am inceput viata sexuala[ asta e singurul motiv din cauza caruia imi mai pasa], si acum 2 saptamani a avut o operatie la picior si i.au pus o proteza la femur. Inainte de operatie totul era ok intre noi dar apoi s. a deteriorat incet incet astfel ca in prezent nu mai vorbim desi nu ne.am despartit ca la carte. Am incercat sa. l sustin, sa. l sun, sa. l incurajez si chestii dar el se comporta foarte rece [ de parca as fi stresanta] si nepasator. Acum eu nu inteleg un singur lucru. De ce nu. mi spune sa ne despartim sau ceva? Eu nu l.am mai sunat de sambata si momentan ma vad cu un alt tip cu care l.am inselat in trecut si el stie. Mi se pare suspect ca nu. mi spune sa ne despartim si chestii mai ales ca trebuie sa. i dau niste bani si telefonul [ lucruri pe care in trecut mi le. a cerut la fiecare despartire].

Si mai am o idee pe care nu stiu daca sa o iau sau nu in considerare. Dupa ce a aflat ca l.am inselat[ in niste circumstante ft urate] i. a spus sorei lui [care e prietena mea] ca "are el grija de mine". Si acum brusc se poarta ft nepasator si ft indiferent si nesimtit. Poate a vrut sa vada daca tin la el?

daca ar fi asa, e foarte grav pentru ca l.am pierdut pentru totdeauna... mai ales ca dupa 1 saptamana in care toata lumea imi sugera sa o las balta ca nu. i pasa am renuntat in sfarsit sa. l mai caut.

credeti ca mai e ceva de facut? mai exista vreo sansa sa ma impac cu el? nu sufar enorm de mult dupa el, dar imi lipseste, suficient de mult incat sa nu mai pot lasa nici un alt baiat sa ma atinga big grin.

stiu ca am avut greselile mele si nu mi le judecati va rog doar sa ma ajutati.

multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| Butterfly_4858 a răspuns:

Eu zic sa incercati sa stai de vorba si sa lamuriti lucrurile intre voi.el trece printr-o perioada dificila, avand in vedere ca a fost operat...tu ar trebui sa il intelegi, si sa te pui in locul lui. poate ca si tu ai reactziona la fel. dupa ce stati de vorba amandoi, incearca sa iti faci ordine in ganduri si in sentimente.numai tu stii daca vrei si daca poti sa continui relatzia aceasta. daca nu simti acest lucru, ar fi mai bine sa o terminatzi acum.pentru ca sa nu va mintzitzi singuri.decat sa va inshelatzi unul pe celalalt, mai bine o terminatzi in mod civilizat.big grin. sper ca te-am ajutat! multa bafta si sanatatea prietenului tau!

2 răspunsuri:
| xLouana a răspuns:

Da deci... eu nu vreau sa incerc sa vb cu el, as vrea sa.l las pe el sa ia decizia asta, dar se pare ca nu prea o face. si daca vb cu el mi.e frica sa nu.mi dea papucii, o sa fie mai naspa apoi pentru mine sa trec peste. de fapt mi-e frica sa.l vad. daca il vad mi-e frica sa nu ma umilesc total in fata lui ca sa ne impacam, si apoi sa ajungem in aceeasi situatie. eu tin la el, si as vrea sa continuam dar nu in stilul asta.

si cu sora lui nu prea pot vorbi ca nu am incredere in ea, ca m.a mai mintit cu niste chestii in legatura cu el si a incercat o data sa ne desparta doar pentru ca m.am certat cu ea.

| AskLex a răspuns:

Poate totusi vrea sa se razbune pe tine si de aia iti face astea, si acum ca e treaba cu piciorul poate face asta sa te simti u prost adica sa nu ai curaj sa te desparti u de el.dar totusi vorbeste cu el.ca si tu totusi a fost primul cu care ai facut-o. trebuie sa se gandeasca la asta. j daca nu mai e sclipirea aia intre voi mai bine terminatio ca nu are rost.dar cred ca el vrea sa vada daca ai tupeu sa te desparti tu de el ca zice ca dupa ce mi-ai facut atatea t mai si desparti de mine.sau vb si u cu sorusa tongue big grin tongue