| tralala a întrebat:

Pt.barbati/baieti.Ce ar insemna pentru. voi sa primiti flori de la iubita voastra or sotie? da de la o necunoscuta?tongue

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eun gest extraordinar, as fi cel mai fericit copil, o doamne ce poate se fie mai frumos! Gestul ei ar însemna o provocare, si nu as ramane dator niciodata. Dragostea e o floare rara si nu toti au parte de ia.

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Chiar daca nu sunt barbat, da-mi voie sa-mi scriu si eu parerea... flori se dau tatalui sau sotului si numai daca iubesc florile ca sa poata aprecia acest gest de respect din partea ta si de ce nu si iubitului tot din acelasi motiv dar + love...necunoscuta ce sa caute cu flori?

Shin
| Shin a răspuns:

Cred ca m-as simti. flatat tongue
Shin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auci! Intrebarea asta doare, ...cumva.Eu unul m-as simti coplesit, si probabil depasit de orice reactie conforma gestului.La ziua de nastere, este o treaba, insa, spontan, m-ar face sa ma simt, mic, mic, miiiiic! tongue E prea frumos gestul sa fie facut de catre o femeie unui barbat.Pentru ca sunt romantic, tandru de felul meu, si consider ca florile nu trebuie sa lipseasca din arsenalul de "dovezi" a dragostei pentru iubita, sa primesc la randul meu flori, de la partenera, ar fi poate cel mai suprinzator si cuprinzator gest de afectiune in mici gesturi venite din partea ei.Si daca este facut de femei, el trebuie sa fie rar,... poate odata la juma` de an.Cred ca reactia mea imediata ar fi o imbratisare luuuuunga si sarutari dulci, dulci,...batting eyelashes big hug kiss love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici un studiu interesant http://revista.floridelux.ro/flori-pentru-barbati-2/

| woohp a răspuns:

Inseamna ca nu sunt destul de atent cu ea, nu-i ofer macar o floare la saptamana. O atentie, din cand in cand un cadou.Si ea vrea sa-mi atraga atentie ca sunt prea zgarcit si nu dau 10 lei pe o floarea.

| akma a răspuns:

Florile se ofera barbatilor numai daca sunt in spital. Nu zic de la mine, asa scrie in codul bunelor maniere happy. Scuze ca ma bag chiar daca sunt fata happy.