| razvan1008 a întrebat:

Pt cei care dau bac:
1.Pt competentele la o lm straina(engleza) ce ar tb sa stiu(nu la gramatica ma refer ci la tipuri de compuneri, scrisori rapoarte...sau alte lucruri de-astea
2.la romana proba scrisa s-a scos ceva din programa de anul trecut? De ex nuvela fantastica La tiganci sau Hanu Ancutei tb invatate sau poti alege altceva?

1 răspuns:
| 4b a răspuns:

Salut...
1. trebuie sa stii sa faci o scrisoare, un eseu si prostii d'astea
2. din programa de bac s-a scos Hanul Ancutei, iar de nuvela eu stiu ca inca a ramas.
SPOR razvane la invatathappy