| mastadont a întrebat:

Să presupunem că te afli într-o clădire care are două camere. În prima cameră ai 3 întrerupătoare iar în cea de a doua ai 3 becuri. Fiecare întrerupător acționează unul dintre becurile din cealaltă cameră. Având în vedere că poți să intri în camera cu becuri doar o singură dată, cum aflăm ce bec este acționat de fiecare întrerupător?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Un bec il lasi aprins, unul il aprinzi si il stingi, iar pe ultimul nu il aprinzi deloc.

Unul va fi aprins, altul va fi stins si cald, iar ultimul va fi stins si implicit rece happy

Asta daca nu sunt becuri LED, parca big grin

| mastadont explică (pentru DoarBogdan):

Bine spus, soluția ta este cea corectă, felicitări!

| DoarBogdan a răspuns (pentru mastadont):

Mersi. Zi frumoasa sa ai in continuare ^_^