| anonima4all a întrebat:

Sa va spun. Mi-a intarziat menstruatia luna trecuta 4-5 zile, am facut un test de sarcina si mi-a aratat negativ.luna asta mi-a intarziat 2 zile, oare de ce? ce se intampla? ma tem sa nu fiu insarcinata.astept parerile voastre.va multumesc!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Testul de sarcina se face cel mai repede la 10 zile de intarziere a menstruatiei, altfel nu e relevant.

| haiZI a răspuns:

Repeta textul de sarcina. Eventual fa-ti analizele.pa

| andreearoxana a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala poti sa iei in calcul o sarcina sau poate nu ti regulat ciclulhee hee ar trebui sa consulti un medic ginecolog dupa parerea meahee hee