| Balonaseplutitoare a întrebat:

Sal TPU ce animal de companie îmi sugerați sa îmi iau in câine PUG sau o pisica Scottish Fold?
Nu ma pot decide ambele sunt cute

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O pisica, indiferent de rasa, fiind mult mai usor de crescut si intretinut, plus alte avantaje aici:
1. nu necesita spalare si nu-i miroase blanita
2. nu latra, deci, nu face zgomot sa deranjeze vecinii
3. nu mananca mult
4. nu cere afara si nici plimbata zilnic
5. nu ocupa mult spatiu in casa
6. nu deranjeaza musafirii, ca dispare intotdeauna in alta camera
7. doarme cu tine sau unde se simte confortabil
8. poate fii cea mai buna prietena de companie, jucandu-te cu tine sau facand miscari de care sa te amuzi
9. Vaccinurile si dezexarea pisici, costa cel putin jumatate din cat costa cele pentru caine

1 răspuns:
| V77Narcis a răspuns:

Adoptă.