| YourDwarf a întrebat:

Ce se intampla daca nu respecti regurile de dragobete.Adica se spune ca de Dragobete nu trebuie sa faci anumite lucruri, si unele da.Ce se intampla da nu le respecti?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nimic.Sunt doar superstitii din batrani.

| danay72 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, sunt doar obiceiuri, fara temei biblic.

| Wøodenpints a răspuns:

Legenda mai spune și că oamenii care cred în superstiții și au impresia că trebuie să faci unele chestii în anumite zile doar pentru că așa zice o tradiție cretină și nefondată, au un IQ mai mic decât numărul de la pantof și trag de uși pe care scrie împinge.

| matematician a răspuns:

Daca NU respecti "regurile de dragobete" o zana iti va aparea in vis, sub numele de "zburator" si iti va tulbura existenta, se intampla la tinerele fete care simt primi fiori ai dragostei, sau vine un gnom mic si verde si te musca de gat