| Liviu321 a întrebat:

Sall, doare rau daca iti iei "mustata de flacau" cu benzi depilatoare? cu lama ar trebui. sa stau in fiecare saptamana sa o rad si mai are si efecte secundare dar cu banda am inteles ca e mai bine. credeti ca doar si cam cat ar costa?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Hai ma fugi de aici cu benzile.
Alea sunt pentru fete!

Lasa lenea.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Parerile despre benzile depilatoare sunt controversate. Unii spun ca sunt eficiente,parul crescand mai greu iar altii ca nu smulge radacina firului de par. Cred ca depinde si de calitatea si grosimea firului de par. Cu cat radacina firului de par este mai adanca si puternica,cu atat se va smulge mai greu. Apoi,unii spun ca te vei irita dupa,altii nu. Clar,depinde de fiecare tip de ten si mustata. Parerea mea este sa incepi sa te razi. Este un obicei normal barbatesc. Intr-adevar,mustata ti se va indesi...dar esti barbat,nu femeie, ca sa te rusinezi ca ai mustata! Trebuie sa-ti devina un obicei, asa cum te speli pe dinti sau pe fata. Daca folosesti lame neuzate si te vei clati cu un after shave bun...vei arata cool! Succes.