| hackerulxxx a întrebat:

Sall! pana la ce varsta creste un caine rottweiler? dau funda!

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Desi majoritatea cainilor sunt maturi sexual la varsta de 1 an, este bine sa nu fie supusi montei decat dupa ce implinesc varsta de 2 ani.
Inaltimea medie a unui Rottweiler este de 65 cm la mascul si 60 de cm la femela iar greutatea medie este de 50 kg in cazul masculilor si 42 Kg in cel al femelelor. Deci undeva la 2 ani se poate considera matur.

| Tudorache_Sami_2000 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Eu am o femela rottweiler in varsta de 7 luni si are 62 cm

| 18Marius a răspuns:

Cam pana la 2-3 ani