| MaduMadutsa a întrebat:

Imi spuneti si mie cum sa folosesc comenzile pentru admin de la cs? Adica: kick, gag... toate astea

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Foarte usor.
amx_kick nume
amx_gag nume
amx_ss nume
amx_blind nume
amx_slay nume
amx_map nume mapa
amx_vote map...
amx_ban nume timp motiv
In principiu cam astea sunt, restul le gasesti pe amxmodx sau pe google, n-are rost sa le scriu pe toate!

| MaduMadutsa explică (pentru ROB3RT89):

Si unde le sc? in consola sau in chat?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MaduMadutsa):

Le scrii in consoala, acum depinde si ce admin ai.
Deschizi consola si scrii amx_kick nume si enter.
La fel procedezi si cu restul comenzilor.
In chat folosesti doar /rs timeleft /admin nextmap etc.
In rest, doar conversezi cu jucatori!

| MaduMadutsa explică (pentru ROB3RT89):

Tu ai mai fost admin? adica mai esti? mie acum nu mai mi-au acceptat cererea... poti sa-mi faci tu una? adica sa faci un cont... cerere si daca accepta sa imi dai parola si contul, k la mine nu mai merge. daca nu cer prea mult daca vrei iti mai dau o fundita :*:*:*

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MaduMadutsa):

Am avut admin pe multe servere, joc cs de 8 ani,fara cateva luni.
Momentan sunt admin pe un server,dar e steam only, asta daca ai steam.
In general fiecare owner da admin dupa anumite criteri, aici vorbesc de ore jucate si de numarul de pro pe forum.
Daca tie care joci pe server nu ti-au acceptat cererea, nu vad de ce mi-ar accepta-o mie care nu juc pe serverul repectiv...
Nu raspund pentru fundite si oricum nu poti da doua.
Poti sa incerci si alt server, poate acolo sunt mai darnici cand vine vorba de admin.
Cand aveam server dadeam admin doar la persoane care aveau min 100-150 de ore jucate sau la cei care aveau steam, exclus celor sub 17 ani.
Acum sa nu crezi ca merg toti pe aceleasi principi.
Poti sa lasi serverul pe care joci, sunt curios ce e de el.
O seara placuta!

| MaduMadutsa explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc la fel! Scuze... nu m-am exprimat corect, am uitat ca trebuie sa fac orele. fiindca acest server se bazeaza mai mult pe ore. cred, server este www.batalia.ro (eu joc pe dr) si ca sa fii admin trebuie sa ai minim 14 ani. eu o sa joc pe un nume... iar cand fac orele corespunzatoare (15-20) o sa te anunt. daca poti sa imi faci si mie un cont cu numele respectiv si sa-mi faci o cerere. eu am un ID nou facut expre pentru acest forum. am incercat sa fac un cont pe el dar nu mergea cand trebuia sa confirm e-mail-ul. nu primeam acel mesaj. de fapt am doua, tot cu acel rezultat. daca poti sa ma ajuti in aceasta privinta te rog sa-mi sp.
P.S. pot sa iti dau mai multe fundite. de ex... pun mai multe intrebari (stupide) si pot sa iti dau funda.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MaduMadutsa):

La prima vedere pare o comunitate ok,o sa joc si eu putin pe server sa vedem cum e.
Si stai linistita,nu ma incalzesc cu nimic fundele.
Cand crezi ca ai numarul de ore, imi spui.
Daca e un mail valid, trebuie se mearga.
Imposibil e sa faci doua conturi pe un mail, nick-ul poti sa-l schimbi pe parcurs.
O sa intru si eu acum sa vad cum e serverul, poate fac si eu cerere.

| MaduMadutsa explică (pentru ROB3RT89):

Auzi... poti sa imi faci si mie un cont de admin? eu saptamana aceasta trebuie sa plec deci nu am cum sa fac orele si toate cele. Ma poti ajuta? daca vrei imi poti trimite un mesaj cu id tau, dar toate astea doar daca vrei sa ma ajuti. Ma chinui de o luna sa devin si eu admin, imi doreesc foarte mult, dar...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MaduMadutsa):

Nu e mare inginerie sa devi admin, conteaza mai mult cum adminezi, il poti pierde la fel de repede cum il primesti.
In fine, asta depinde de tine!
O sa-ti trimit un mesaj cu id-ul meu, vorbim mai multe pe mess.

| MaduMadutsa explică (pentru ROB3RT89):

Ok