| AnonymousMLG a întrebat:

Sallut TPU! as vrea sa stiu de ce in Japonia elevele sunt obligate sa poarte fusta...
spuneti-mi de ce este considerat ca trebuie sa poarte fusta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din același motiv pentru care și la noi era obligatoriu să porți fustă, ca fată, pentru că este un articol de vestimentație feminin, în timp ce pantalonii sunt pentru bărbați, teoretic.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sexism.

| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu ai apucat alte vremuri. Si la noi era asa ceva. Si mi se parea un lucru normal.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Ce baiat ar mai invata daca ar vedea in orice banca cate un fund de fată? Unul mai vârtos decat altul. Fiecare lucru la timpul lui. Din pacate la noi, toate sunt date peste cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pantalonii sunt pentru barbati si fustele pentru femei
Asa era si la noi

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In ziua de azi,, fustele sunt si pentru 'barbati'

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, asta e adevarat
Am vazut ca unii se si machiaza

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Acei 'unii' se transforma in unele! E clar ca sunt scapati de la Balaceanca

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, adevarat

| Cliar a răspuns:

De obicei bate vantul prin japonia, si de asta tongue