| Liviu321 a întrebat:

Salu TPU, abia am reinstalat windowsu dar am o problema: se vede foarte mare, cu caractere mari si nu stiu ce as putea sa ac sa isi revina totul la normal un sfat?

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu spui si ce windows, setari afisare si schimbi rezolutia

| DarQueen a răspuns:

Salut. Păi schimbă asta de la rezoluţie.
Dacă e XP, o găseşti la : click dreapta pe ecran-properties-settings. Şi o să vezi o grilă şi ceva de genul 800x640, sau mă rog, altă dimensiune. Schimb-o la 1024x760, cred că asta e dimensiunea normală, dacă nu, e ceva asemănător. Succes.